• BIST 1.100
  • Altın 461,201
  • Dolar 7,2983
  • Euro 8,6266
  • Kars 14 °C
  • Ardahan 10 °C
  • Iğdır 23 °C

Kars’ta atletizm yarışması sona erdi

Kars’ta atletizm yarışması sona erdi
Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri okul sporlarında atletizm yarışlarında il 1’ncisi oldu.

Volkan KARABAĞ KARS MANŞET

Kars’ta okul sporları kapsamında 09/12/2019 Pazartesi günü başlayan ve 4 gün süren liseler arası atletizm yarışması Kafkas Üniversitesi Aba Müslüm Güven Stadyumunda yapıldı.

Havanın soğuk olması sporcu öğrencilere zor anlar yaşattı. Yaklaşık -10 derece soğuk havada okullar ve sporcu öğrenciler birinci olmak için kıyasıya yarıştılar. Zor iklim şartlarında soğuk havada yapılan yarışma sonunda takım halinde Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplamda 12 öğrenci ile yarışlara katıldı ve yarışma sonunda Kızlar kategorisinde 9 altın, 5 gümüş ve 4 bronz madalya olmak üzere toplamda 18 madalya ile liselerde takım halinde il birincisi oldu.

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali Cengiz Birdal, dört gün süren yarışmalarda derece yapan öğrencileri tebrik etti.

Ayrıca Okul Müdür Yardımcısı ve Beden Eğitimi Öğretmeni Taner Atakişi ile okulun Beden Eğitimi öğretmenleri Züleyha Çetinkaya ve Gülminaz Yanardağ’ı hem sportif faaliyetlerdeki başarılarından dolayı hem de ekip çalışmalarından ötürü emeği geçenleri tebrik ederek hepsine teşekkürlerini ilettiler.

Yarışmada derece yapan öğrencilerin aldıkları madalya ve  branşları ise şöyle:

Nazlı Yıldırım (2 Altın Madalya) 100 m engelli ve 300m koşuları il birincisi

Ellanur Kurt (1 Altın madalya) 200m koşusu il birincisi

Beren Sobacı (1 Bronz madalya) Yüksek atlama il üçüncüsü

Yaren Ulakçı (1 Gümüş madalya) Cirit atma il ikincisi

Fatma Yılmaz (1 atın madalya) Disk atma il birincisi

 Hilal Savcı (1 Altın madalya) Bayrak Koşusu il birincici

Rabia Samgar (1Gümüş madalya) Gülle atma il üçüncüsü

Zeynep Kevser Güney (1 Altın, 1 Bronz madalya) Uzun atlama il üçüncüsü, 3 adım atlama il birincisi

Damla Ürenli (1 Altın, 1 Gümüş madalya) Bayrak Koşusu il birincisi, 400m il ikincisi

 Sinem Kerenciler (2 Altın, 1 Gümüş madalya) 1500m il birincisi, Bayrak koşusu il birincisi, 800m il ikincisi

 Derya Yakışır (1 Altın, 1 Gümüş madalya) Bayrak koşusu il birincisi, 100m il ikincisi

Aysun Budak (1 Bronz madalya) 400m il üçüncüsü

kars’ta-atletizm-yarismasi-sona-erdi-(3).jpgkars’ta-atletizm-yarismasi-sona-erdi-(5).jpgkars’ta-atletizm-yarismasi-sona-erdi-(1).jpgkars’ta-atletizm-yarismasi-sona-erdi-(6).jpgkars’ta-atletizm-yarismasi-sona-erdi-(4).jpgkars’ta-atletizm-yarismasi-sona-erdi-(7).jpgkars’ta-atletizm-yarismasi-sona-erdi-(2).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751