• BIST 1.191
  • Altın 487,026
  • Dolar 7,9427
  • Euro 9,4068
  • Kars 16 °C
  • Ardahan 14 °C
  • Iğdır 21 °C

Kars’ta çevre yolunun sıcak asfalt yapım çalışmaları devam ediyor

Kars’ta çevre yolunun sıcak asfalt yapım çalışmaları devam ediyor
Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü, sıcak asfalt yol çalışmaları aralıksız devam ediyor. Havaların ısınmasıyla Çevre Yolu'nda başlatılan sıcak asfalt çalışması tam hız sürüyor.

Çevre Yolu’nun baştan aşağıya menfezleri dahil yapılıyor. Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü ekiplerince geçen yıl başlatılan ve bu yılda devam eden sıcak asfalt çalışmalarında sona gelindi. 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın talimatlarıyla kentin dört bir tarafında başlatılan asfaltlama çalışmalarına aralıksız devam ederken, yürütülen çalışmalar Karslılar arasında da memnuniyetle karşılanıyor. Yıllarca doğru dürüst yola hasret kalan Karslılar sonunda sıcak asfalt bölünmüş yollara kavuşuyor. 
Kars’ta Karayolları ekipleri, olumsuz hava şartlarını da göz önünde bulundurarak, sıcak-soğuk ilişkisinden olumsuz etkilenmemesi için Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) yöntemiyle asfalt yapılıyor. Kışın aşırı soğuklarda yapılan asfaltın bozulmaması için yürütülen çalışmalar vatandaşlar arasında da memnuniyetle karşılanıyor. 

Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü, Kars’ta 8 ay ağır kış koşullarına uygun imalatlar yapıyor, 3 katmandan oluşan asfalt tabakalar ve alt yapısı sağlam bir şekilde oluşturuluyor. Sathi kaplamaların üzerine yapılan imalatlar yaklaşık 50 santim üst yapıyla bütünleşiyor. 

kars’ta-cevre-yolunun-sicak-asfalt-yapim-calismalari-devam-ediyor--(1).jpgkars’ta-cevre-yolunun-sicak-asfalt-yapim-calismalari-devam-ediyor--(2).jpgkars’ta-cevre-yolunun-sicak-asfalt-yapim-calismalari-devam-ediyor--(3).jpgkars’ta-cevre-yolunun-sicak-asfalt-yapim-calismalari-devam-ediyor--(4).jpgkars’ta-cevre-yolunun-sicak-asfalt-yapim-calismalari-devam-ediyor--(5).jpgkars’ta-cevre-yolunun-sicak-asfalt-yapim-calismalari-devam-ediyor--(6).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751