• BIST 1.127
  • Altın 501,460
  • Dolar 8,2591
  • Euro 9,6937
  • Kars 11 °C
  • Ardahan 12 °C
  • Iğdır 13 °C

Kars'ta evlerin bodrumuna su doldu

Kars'ta evlerin bodrumuna su doldu
Dağpınar Belediye Başkanı Ömer Vargün, "Evleri toprak olan vatandaşlar yağmurdan etkilendi. Bazı evlerin bodrumuna su doldu. Ama biz hemen müdahale ederek bodrumların sularını boşalttık. Şuan da önemli bir sıkıntı yok." dedi.

Kars’ın Digor İlçesi’ne bağlı Dağpınar Beldesi’nde gece sabaha kadar etkili olan sağanak yağmur vatandaşları olumsuz etkiledi. 

Dağpınar Belediye Başkanlığı’nca oluşturulan ekipler, gece sabaha kadar vatandaşların evine ve bahçesine dolan yağmur sularını vidanjörlerle boşalttı. 

Belediye Başkanı Ömer Vargün, yağmurdan zarar gören vatandaşları evlerinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Başkan Ömer Vargün, belediye çalışanlarıyla birlikte belde de caddeleri gezerek, yağmurdan vatandaşların daha fazla etkilenmemeleri için önlemler aldırdı. 

Başkan Ömer Vargün, belediye ait iş makineleriyle yağmur sularının sel dönüşmemesi için kanallar kazdırtarak cadde ve sokaklarda suların birikmesinin önüne geçti. Gece sabaha kadar devam eden yağmurdan en çok ise toprak evler etkilendi. Evleri damlayan vatandaşlar, bacalarına naylon çekerek önlem aldı. 

Can ve mal kaybının yaşanmamasının sevindirici olduğunu belirten Belediye Başkanı Ömer Vargün, “Gece başlayan yağmur etkisini artırınca biz belediye olarak önlemler aldık. Belediye binası önünde iş makinelerimizi hazır tuttuk. Yağmurun etkisini artırmasıyla arkadaşlarımızda sokak sokak gezerek biriken suların önünü açtılar. Evleri toprak olan vatandaşlar yağmurdan etkilendi. Bazı evlerin bodrumuna su doldu. Ama biz hemen müdahale ederek bodrumların sularını boşalttık. Şuan da önemli bir sıkıntı yok. Zaten yağmur da kesti” dedi. 

karsta-evlerin-bodrumuna-su-doldu-(1).jpgkarsta-evlerin-bodrumuna-su-doldu-(2).jpgkarsta-evlerin-bodrumuna-su-doldu-(3).jpgkarsta-evlerin-bodrumuna-su-doldu-(4).jpgkarsta-evlerin-bodrumuna-su-doldu-(5).jpgkarsta-evlerin-bodrumuna-su-doldu-(10).jpgkarsta-evlerin-bodrumuna-su-doldu-(6).jpgkarsta-evlerin-bodrumuna-su-doldu-(7).jpgkarsta-evlerin-bodrumuna-su-doldu-(8).jpgkarsta-evlerin-bodrumuna-su-doldu-(9).jpgkarsta-evlerin-bodrumuna-su-doldu-(11).jpgkarsta-evlerin-bodrumuna-su-doldu-(12).jpg

iha

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751