• BIST 1.331
 • Altın 461,382
 • Dolar 7,8023
 • Euro 9,4809
 • Kars -3 °C
 • Ardahan -6 °C
 • Iğdır 2 °C

Kars’ta Güvenlik korucularına eğitim verildi

Kars’ta Güvenlik korucularına eğitim verildi
Kars’ta görev yapan güvenlik korucularına “Hizmet İçi Eğitim” semineri verildi.

Volkan KARABAĞ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Güvenlik Koruculuğu’nu anlatan kısa tanıtım filminin gösterimi ve yapılan konuşmalarla devam etti.

Korucular Daire Başkanı Mithat Can Kutluca’nın yaptığı açılış konuşması ve güvenlik korucuları adına Uğur Aydın’ın yaptığı konuşmanın ardından Vali ve Kars Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz yaptığı konuşmada; güvenlik korucularına yönelik olarak hazırlanan hizmet içi eğitim seminerinin Kars gibi kutsal bir şehirde yapılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere emeği geçen tüm yetkililere teşekkür etti.

Kars’ın tarihi ve kültürü yanında 90 bin vatan evladını şehit vermiş, Sarıkamış’ta kefenleri bembeyaz karlar olan vatan evlatlarının kahramanların yattığı bir şehir olduğunu vurgulayarak, böyle bir ecdada sahip olan milletin bulunduğu toprakların da kıymetini çok daha fazla bilinmesi gerektiğini söyledi.

Terörle mücadelede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çok büyük bir iradesi olduğunu, onun koyduğu irade ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun çok büyük gayretleri, çalışmaları, planlamaları ve yönetimi olduğunu vurgulayan Öksüz, “Bizler de, hepimiz, bütün kolluk görevlilerimiz ile birlikte ve güvenlik korucularımız ile birlikte bu mücadeleyi veriyoruz. Allah’a çok şükür geldiğimiz aşama çok önemli. Terörle mücadelede çok büyük başarılar kazandık. Bu başarıda emniyetimiz, jandarmamız yanında güvenlik korucularımızın da çok büyük katkısı var elbette. Onun için sizlere müteşekkiriz. Bu toplantı vesilesiyle tüm güvenlik korucularımıza ülkemiz adına, şehrimiz adına minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek istiyorum.” ifadesini kullandı.

Konuşmasında güvenlik korucularına da seslenen Öksüz, “Halkımızın, görev yaptığınız yerdeki vatandaşlarımızın canı, malı, ırzı her şey size emanettir. Gerek güvenlik faaliyetlerinde gerek asayişin korunmasında ve her türlü organizasyonun yapılmasında görev alıyorsunuz. Dolayısıyla insanımıza hizmet ediyorsunuz, çok önemli bir görevi ifa ettiğinizi ifade etmek istiyorum. Bizim için aslında kolluk görevlilerimiz, emniyet jandarma personelimiz ne kadar önemliyse sizler de o kadar önemlisiniz. Elbette sizlerin gayreti ile vatanımızın bütünlüğü için, istikbalimiz için, istikrarımız için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Elbette ki bu hizmet içi eğitim ile birlikte sahip olduğumuz milli, manevi değerlerimizi geliştirecek, onların üstüne koyacak imkanları elde edeceğinize inanıyorum. Tabi ki hayat her an gelişiyor, değişiyor sizlerin kendinizi yenilemeniz geliştirmeniz bizler için çok önemlidir. Ülkemiz için çok önemli bu eğitimin bu anlamda sizlere önemli bir katkı sunacağını düşünüyorum. Umuyorum ki bu eğitim ile birlikte emniyet, asayiş işlerinde ve üstlendiğiniz her türlü görevi daha da büyük başarıyla daha layıkıyla yerine getireceksiniz. Sizlerden isteğimiz; bulunduğunuz görev yerlerinde emniyet ve asayişi bozan her türlü olaya karşı uyanık olmanız, kolluk görevlilerimizin yanında yer almanızdır.” Şeklinde konuştu.

Hizmet İçi Eğitim Semineri, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Özcan Güngör, Korucular Şube Müdürü Meltem Tekinkuruoğlu ve Kars İl Jandarma Komutanlığından Jandarma Binbaşı Soner Yonar tarafından eğitim semineri verilmesinin ardından  soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Kafkas Üniversitesi Ahmet Arslan Kongre Salonu’nda düzenlenen “Güvenlik Korucuları Hizmetiçi Eğitim Seminerine; Vali ve Kars Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, İller İdaresi Korucular Daire Başkanı Mithat Can Kutluca, Korucular Şube Müdürü Meltem Tekinkuruoğlu, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Özcan Güngör, İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan ve güvenlik korucuları katıldı.

kars’ta-guvenlik-korucularina-egitim-verildi-(3).jpgkars’ta-guvenlik-korucularina-egitim-verildi-(2).jpgkars’ta-guvenlik-korucularina-egitim-verildi-(1).jpg

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751