• BIST 1.210
 • Altın 483,918
 • Dolar 7,8553
 • Euro 9,2901
 • Kars 8 °C
 • Ardahan 6 °C
 • Iğdır 11 °C

Kars’ta Haritalama Raporları ve İzleme Göstergeleri Eğitimi

Kars’ta Haritalama Raporları ve İzleme Göstergeleri Eğitimi
Türkiye’de Katılımcı Demokrasinin Güçlendirilmesi: Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin İzlenmesi Projesi kapsamında 22-23-24 Mayıs 2018 tarihlerinde Kars’ta, Haritalama Raporları ve İzleme Göstergeleri Eğitimleri gerçekleştirildi.

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

İlgili kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerine, dokuz tematik alanda (eğitim, sağlık, istihdam, siyasete katılım, kentsel hizmetler ve haklar, kadına yönelik şiddet, insan/kadın ticareti, spor) toplumsal cinsiyet eşitliğinde mevcut durumu ve izleme gösterge setlerini içeren üç günlük eğitim verildi. Proje kapsamında hazırlanan tematik alan haritalama raporlarının bulgularına uygun şekilde oluşturulan eğitim, Doç. Dr. Çağla Ünlütük Ulutaş, Ebru Hanbay, Esen Özdemir, Dr. Filiz Ak, Pınar Öztürk, Sevgi Binbir, Sevinç Ünal tarafından verildi.

Haritalama Raporları ve İzleme Göstergeleri Eğitimi, toplumsal cinsiyet eşitliğinin izlenmesine yönelik yürütülen faaliyetlerin bilimsel temelli yöntemlerle uygulanmasına ve kurumların kapasitelerinin artırılmasına katkı verecek. Yararlanıcı kurumu T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı olan ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen 24 ay süreli proje kapsamında eğitimler yedi pilot ilde tamamlandı.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin İzlenmesi Projesi, cinsiyet eşitliği için çalışan sivil örgütlerin izleme kapasitelerini ve farkındalıklarını artırmak,  hak temelli izleme yapan örgütlerin cinsiyet eşitliği bakış açısını, izleme çalışmalarına katmalarını sağlamak ve cinsiyet eşitliği politikalarını uygulamak ve uygulamayı izlemekle görevli kamu kurumlarının faaliyetlerine destek olmak amacıyla tasarlandı.

kars’ta-haritalama-raporlari-ve-izleme-gostergeleri-egitimi-(1).jpgkars’ta-haritalama-raporlari-ve-izleme-gostergeleri-egitimi-(2).jpgkars’ta-haritalama-raporlari-ve-izleme-gostergeleri-egitimi-(3).jpgkars’ta-haritalama-raporlari-ve-izleme-gostergeleri-egitimi-(4).jpgkars’ta-haritalama-raporlari-ve-izleme-gostergeleri-egitimi-(5).jpg

 • Yorumlar 3
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751