• BIST 95.852
 • Altın 190,976
 • Dolar 4,6622
 • Euro 5,4311
 • Kars 15 °C
 • Ardahan 16 °C
 • Iğdır 25 °C

Kars'ta İyilik ve Yardımlaşma Hareketi Temelden Başladı

Kars'ta İyilik ve Yardımlaşma Hareketi Temelden Başladı
"Değerler Eğitimi" kapsamında Akyaka 70. Yıl Hüseyin Öztürk İlk ve Ortaokulu öğrencileri kendi aralarında kırtasiye malzemeleri toplayarak, Sulakbahçe Köyü Şehit Özkan Yaprak İlkokulu ‘ndaki minik kardeşlerine hediye ettiler.

Zafer ŞAHİN / karsmanset.com

Ocak ayında iyilik ve yardımlaşma çalışmalarına hız veren Akyaka 70. Yıl Hüseyin Öztürk İlk ve Ortaokulu’ndaki öğrenciler, "Değerler Eğitimi" kapsamında okul-öğrenci-öğretmen ve velilerin katılımıyla bir dizi etkinlikler düzenlenmişti. Bu etkinlerin birinde okulda Matematik Öğretmeni olan Deniz Çiçekçi ve Sınıf Öğretmeni olan Sinan Taş öncülüğünde öğrenciler kendi aralarında kırtasiye malzemesi toplayarak birleştirilti. Birleştirilen kırtasiye malzemeleri Sulakbahçe Köyü Şehit Özkan Yaprak İlkokulu ‘ndaki minik kardeşlerine hediye ettiler.

Sulakbahçe Şehit Özkan Yaprak İlkokulunda öğrenim gören kardeşlerini ziyarete giden öğrenciler, yardımlaşma ve paylaşma duygularını pekiştirerek, yeni arkadaşlıklar kurmaları etkinliğin amacına ulaştığını gösterdi.

Yapılan etkinlikle ilgili Akyaka 70. Yıl Hüseyin Öztürk İlk ve Ortaokulu Okul Müdürü Mustafa Işık, "Eğitim-öğretim faaliyetlerinin yalnızca öğretim kısmına takılı kalınmamalı, aksine eğitim faaliyetlerine daha da önem verilmelidir. Bu kapsamda iyiliği, kardeşliği, yardımseverliği, cömertliği, ahlakı, İslam'ı, nezaket kurallarını öğrencilerimize öğretmek toplumun nitelikli devamı için büyük bir önem arz etmektedir. Bu nedenle öncelikle bu organizasyonda emeği geçen öğretmen arkadaşlarıma, büyük bir özveriyle hediyelerini getiren, arkadaşlarına ulaştırmak için çabalayan merhamet timsali sevgili öğrencilerimize teşekkür ederim."

Öğrenciler arkadaşlarına getirdikleri hediyeleri dağıttıktan sonra, Sulakbahçe köyünden mutlu bir şekilde ayrıldılar.

karsta-iyilik-hareketi-temelden-basladi-(1).jpgkarsta-iyilik-hareketi-temelden-basladi-(2).jpgkarsta-iyilik-hareketi-temelden-basladi-(3).jpgkarsta-iyilik-hareketi-temelden-basladi-(4).jpgkarsta-iyilik-hareketi-temelden-basladi-(5).jpg

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751