• BIST 83.675
  • Altın 251,240
  • Dolar 6,1048
  • Euro 6,8129
  • Kars 8 °C
  • Ardahan 7 °C
  • Iğdır 16 °C

Kars’ta spor turu

Kars’ta spor turu
KARS GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ HAFTALIK FAALİYET

OKUL SPORLARI
2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Okul İdareci ve Beden Eğitimi Öğretmenleri ile 02 Kasım 2018 tarihinde İl Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda Okul Sporları değerlendirme toplantısı yapıldı.

ATLETİZM
Türkiye Atletizm Federasyonunun 2018 faaliyet programında yer alan U16-U18 Kulüpler Bölgesel Kros Ligi 2. Kademe yarışmaları 04Kasım 2018 tarihinde Ağrı, Bingöl ve Erzurum illerinin katılımıyla İlimizde yapıldı.

DERECELER:
U16-Kızlar:1.5 km. Koşu
Sıra No Adı Soyadı İli/Kulüp Adı Takım/Ferdi Derecesi
1 Hatice ELSİN Ağrı Gençlik Spor Kulübü T 1.
2 Gülistan ÖZMEN Erzurum Karayazı Belediye spor Kulübü Derneği T 2.
3 Zeynep TAŞ Ağrı Gençlik Spor Kulübü T 3.

U16-Erkekler: 2 km Koşu.
Sıra No Adı Soyadı İli/Kulüp Adı Takım/Ferdi Derecesi
1 Mevlüt KILIÇ Erzurum B.Belediye Gençlik Spor Kulübü Derneği T 1.
2 Halil KÖMÜR Erzurum Palandöken Belediye Spor Kulübü Derneği T 2.
3 Murat TAŞTAN Ağrı Gençlik Spor Kulübü T 3.

U18-Kızlar 2 km Koşu.
Sıra No Adı Soyadı İli/Kulüp Adı Takım/Ferdi Derecesi
1 Aslı KIZILKAYA Ağrı Gençlik Spor Kulübü T 1.
2 Şeydanur ACAR Ağrı Gençlik Spor Kulübü T 2.
3 Kader GİRGİN Ağrı Gençlik Spor Kulübü T 3.

U18-Erkekler 3 km Koşu.
Sıra No Adı Soyadı İli/Kulüp Adı Takım/Ferdi Derecesi
1 Mehmet Vefa AYDEMİR Ağrı Gençlik Spor Kulübü T 1.
2 Kadir BİNGÖL Erzurum F 1.
3 Hakan BUĞANLI Kars Gençlik Spor Kulübü T 2.
4 İsa ESER Ağrı Gençlik Spor Kulübü T 3.

CUMHURİYET BAYRAMI
ATLETİZM
Cumhuriyetimizin 95. yıl kutlamaları kapsamında 24.10.2018 Tarihinde Halitpaşa Sentetik Futbol Sahasında yapılan Atletizm yarışmaları yapıldı.
DERECELER:
Küçük Bayanlar
1.Zeynep Sude KARACİĞER
2-Yağmur AVUNÇLİ
3-Berivan DEMİR
Küçük Erkekler
1-Diyar BAY
2-Yunus Emre BAŞKUTLU
3- Azat BAY
Yıldız Bayanlar
1- Elanur TAŞ
2-Damla ÜRENLİ
3-Derya YAKIŞIR
Yıldız Erkekler
1-Hakan BUĞANLİ
2-Mazlum ATAŞ
3-Barış ÖZBEK

GÜREŞ:
Cumhuriyetimizin 95. Yılı Kutlamaları kapsamında 27 Ekim 2018 tarihinde Bay-Bayan kategorilerinde Kars Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonunda Greko-Romen İl Birinciliği müsabakaları yapıldı.
DERECELER:
GREKO-ROMEN GÜREŞ MÜSABAKA DERECELERİ DERECESİ
ADI -SOYADI KATEGORİ
1. Muhammet Can CANLI 27 kg
2. Sevcan KATÜK 27 kg
1. Ali TAZEGÜL 32 kg
2. Fırat ÖZBAĞ 32 kg
3. Mustafa AKKOL 32 kg
3. Diyar YAŞMİN 32 kg
1. Ömer Faruk AYDIN 38 kg
1. Muhammet Emin YILMAZ 38 kg
1. Berat CANLI 47kg
1. Can ARGİŞ 47 kg
1. Nesipcan Polat 53 kg
1. Savaş ÖZBAĞ 61 kg
2. Harun SERTKAYA 61 kg
1. Eray ŞERİK 59 kg
2. Berkant DEMİR 59 kg
1. Hüseyin Can AKÇAY 59 kg
1. Güneş YILMAZ 61 kg
2. Alişan MAMA 61 kg
1. Oğuz BİLGİSEL 69 kg
1. Rohat AKKUŞ 74 kg
2. Batuhan GÜN 74 kg
1. Yusuf TEPE 85 kg

BADMİNTON:
20-21 Ekim 2018 tarihinde İsmail Aytemiz Spor ve Sergi Salonunda Kız-Erkek kategorilerinde Minikler, Küçükler Yıldızlar Gençler ve Büyükler İl Birinciliği müsabakaları yapıldı.
BADMİNTON MÜSABAKALARI ERKEK KATEGORİLERİ DERECELERİ
DERECESİ ADI -SOYADI KATEGORİ
1. BERAT SÜMBÜL YILDIZ ERKEKLER
2. YUSUF FAYRAP YILDIZ ERKEKLER
3. AHMET SEZER UYGÜL YILDIZ ERKEKLER
4. ARDA POLAT YILDIZ ERKEKLER
1. MUHAMMED ÖZMEN BÜYÜK ERKEKLER
2. GÖKHAN PAYÇU BÜYÜK ERKEKLER
1. ALİ EFE ALDEMİR MİNİK ERKEKLER
2. BURAK ÇOŞKUNOĞLU MİNİK ERKEKLER
1. YAŞAR AZERCAN ÇALIŞAN GENÇ ERKEKLER
2. OĞUZHAN AKBABA GENÇ ERKEKLER
3. TAHA YASİN GÜNAY GENÇ ERKEKLER
3. MERT AKBABAÖZ GENÇ ERKEKLER
1. GÖKALP ÇOŞKUNOĞLU KÜÇÜK ERKEKLER
2. MUHAMMED YUSUF KARA KÜÇÜK ERKEKLER

BADMİNTON MÜSABAKALARI BAYAN KATEGORİLERİ DERECELERİ
DERECESİ ADI -SOYADI KATEGORİ
1. İREM NUR KILIÇ GENÇ KIZLAR
2. SEDA NUR ADEŞOĞLU GENÇ KIZLAR
3. MELİSA BARİKAN GENÇ KIZLAR
1. ÖYKÜ GÜLBAZ KÜÇÜK KIZLAR
2. EZGİ EBRAR TUĞRUL KÜÇÜK KIZLAR
1. ECE NUR DEMİRBAŞ MİNİK KIZLAR
2. ELA YÜCEL MİNİK KIZLAR
3. SELEN UYGÜL MİNİK KIZLAR
3. HAZAL YILMAZ MİNİK KIZLAR
1. ÖZGE SÜMBÜL YILDIZ KIZLAR
2. NİSANUR UBİÇ YILDIZ KIZLAR
3. ELANUR UBİÇ YILDIZ KIZLAR

30 EKİM KARS’IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU KUTLAMALARI
ATLETİZM
30 Ekim Kars’ın Düşman İşgalinin Kurtuluşu kutlamaları kapsamında Halitpaşa Sentetik Futbol Sahasında Atletizm İl Birinciliği yarışması 26.11.2018 tarihinde yapıldı.
Küçük Bayanlar
1.Berivan DEMİR
2-Fevanur GÜNEŞ
3-Dicle MANDUZ
Küçük Erkekler
1-Diyar BAY
2-Erol AVUNCA
3- İsmail ACAR
Yıldız Bayanlar
1.Damla ÜRENLİ
2.Sinem KERENÇİLER
3-Derya YAKIŞIR
Yıldız Erkekler
1-Barış ÖZBEK
2-Alişan ÖZTÜRK
 3-Yunus Emre ALTUN

GÜREŞ
30 Ekim Kars’ın Düşman İşgalinin Kurtuluşu kutlamaları kapsamında Serbest Güreş müsabakaları 28.10.2018 tarihinde Kars Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonunda gerçekleştirilmiştir. S
ERBEST GÜREŞ MÜSABAKA DERECELERİ
SIRALAMA ADI -SOYADI KATEGORİ
1. Muhammet Emin YILMAZ 38kg
1. Can ARGİŞ 47 kg
1. Nesipcan Polat 53 kg
1. Eray ŞERİK 59 kg
2. Berkant DEMİR 59 kg
1. Hüseyin Can AKÇAY 59 kg
1. Güneş YILMAZ 61 kg
2. Alişan MAMA 61 kg
1. Savaş ÖZBAĞ 61 kg
2. Harun SERTKAYA 61 kg
1. Rohat AKKUŞ 74 kg
2. Batuhan GÜN 74 kg
1. Yusuf TEPE 85 kg

10 KASIM ATATÜRKÜ ANMA PROGRAMI
MASA TENİSİ
Masa Tenisi İl Temsilciliğinin 2018 yılı programında yer alan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı kapsamında Masa Tenisi il birinciliği müsabakalarının 06 Kasım 2018 tarihinde saat 09.30’ da başlamak üzere İsmail Aytemiz Spor Salonunda yapılacaktır.

TÜRKİYE SPORTİF YETENEK TARAMASI
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 19 Nisan tarihinde imzalanarak yürürlüğe konulan Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spor Yönlendirme Projesi Eylül 2018-Ocak 2019 test ölçümleri 09 Ekim-30 Kasım 2018 tarihleri arasında İlimiz ve İlçelerimizde bahsi geçen projenin bu yıl İlkokul 3.Sınıfa başlayan öğrencilere yönelik test ölçümlerine devam ediliyor.

eylul-ocak-sprotif-faaliyetler.jpg

GENÇLİK MERKEZİ
Dünya Tasarruf Günü nedeniyle Gençlik Merkezi olarak. gençlerle bir araya geldik. Dünya genelinde tasarruf farkındalığının oluşması, dünya kaynaklarının doğru ve düzenli kullanılması ile gerçekleşir. Dünyanın daha az zararla varlığını nasıl koruyacağı ile ilgili Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunu olan Gençlik liderimiz gençlerimizi bilgilendirdi.
Dini İlimler Atölyesi ve Değerler Eğitimi kapsamında Fen Lisesi pansiyonunda Gönüllü liderimiz, gençlerle dönemin ilk buluşmasını gerçekleştirdi.
Mobil Gençlik Merkezi bahçe faaliyeti yapmaya gittiğimiz Sarıkamış Harakani Ortaokulu öğrencileri bizi mütevazi ama çok samimi bir Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programı ile karşıladılar.
Aşırı sosyal medya kullanımı, gençlerin eğitimlerinde başarısız olmalarına en büyük sebep.Sosyal Medyanın zararlarını sınıf sınıf dolaşıp anlatmaya ve gençleri aydınlatmaya devam ediyoruz.

  • Yorumlar 3
    UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
    Diğer Haberler
  • Kars Demir Spor finalde!06 Nisan 2019 Cumartesi 15:33
  • Kars Demir Spor, U17 Türkiye Şampiyonasına iddialı başladı05 Nisan 2019 Cuma 14:42
  • Kars 36 Spor kendi evinde kaybetti23 Mart 2019 Cumartesi 17:37
  • Kars 36 Spor Kağızman Gençler Birliği karşılaşmasına hazır22 Mart 2019 Cuma 10:40
  • Kars Amatör Lig 16. Hafta tamamlandı04 Mart 2019 Pazartesi 09:22
  • Harbiler 36 Taraftar Grubu, Kars 36 Spor’a destek kampanyası başlattı25 Şubat 2019 Pazartesi 17:35
  • Kars’ta spor turu31 Ocak 2019 Perşembe 20:04
  • Kars’ta spor turu23 Ocak 2019 Çarşamba 14:29
  • Kars’ta spor turu16 Ocak 2019 Çarşamba 09:23
  • Kars’ta spor turu10 Aralık 2018 Pazartesi 11:03
  • Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751