• BIST 118.399
  • Altın 398,006
  • Dolar 6,8544
  • Euro 7,7918
  • Kars 13 °C
  • Ardahan 11 °C
  • Iğdır 22 °C

KAÜ’de 2 poliklinik açıldı

KAÜ’de 2 poliklinik açıldı
Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Ek Poliklinikler hizmete açıldı.

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

Kafkas Üniversitesi yerleşkesinde bulunan Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Ek Poliklinikler, Kars Valisi Türker Öksüz, Rektör Prof. Dr. Hüsnü Kapu ve davetliler tarafından kurdele keserek hizmete açıldı. Merkezi gezen Vali Öksüz, Rektör Kapu’dan ek poliklinikler hakkında bilgi aldı.

Aile Hekimliği Polikliniği ile Psikiyatri ve Sigara Bırakma Polikliniğinden oluşan merkezin açılışında gazetecilere bir açıklama yapan Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, “Kafkas Üniversitemiz gün geçtikçe hem fakülte hem de etkinlik bazında büyüyerek varlığını hissettiriyor. Halkımızın ve öğrencilerimizin hizmetinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugün burada açmış olduğumuz birim özellikle aile hekimlerimizin tedavi süreçlerinde hem personelimize hem öğrencilerimize daha hızlı müdahale edilmesi hedefleniyor. Bu poliklinikte birinci önceliğimiz aile hekimliği hizmetleri ikinci hizmetimiz sigara bıraktırma merkezi olarak kullanacağız. Bu iki hizmetimizi burada hem Kars halkına hem de kendi personelimize ve öğrencilerimize sunmuş olacağız.” ifadesini kullandı.

Üniversitede eksik birim olması nedeniyle böyle bir poliklinik açma gereksinimleri olduklarını ifade eden Aile Hekimi Doç. Dr. Hülya Çakmur, “Üniversite personeline ve öğrencilerimize güzel hizmetler vermek adına buradayız.” dedi.

Psikiyatri Dr. Öğr. Üyesi Serhat Tunç ise sigara bırakmak isteyen tüm üniversite personeli ve öğrencileri kliniğe davet etti.

Program açılışın ardından ikram ile sona erdi.

kau’de-2-poliklinik-acildi-(1).jpgkau’de-2-poliklinik-acildi-(2).jpgkau’de-2-poliklinik-acildi-(3).jpgkau’de-2-poliklinik-acildi-(4).jpgkau’de-2-poliklinik-acildi-(5).jpgkau’de-2-poliklinik-acildi-(6).jpgkau’de-2-poliklinik-acildi-(7).jpgkau’de-2-poliklinik-acildi-(8).jpgkau’de-2-poliklinik-acildi-(9).jpg

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751