• BIST 98.415
 • Altın 277,449
 • Dolar 5,7824
 • Euro 6,4409
 • Kars 17 °C
 • Ardahan 13 °C
 • Iğdır 24 °C

Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Muhtarlar Toplantısı Yapıldı
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, Digor İlçesi çiftçisine tarımsal ve hayvansal konularda en iyi şekilde hizmet etmek için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Kars Digor İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde ilçede gerçekleştirilen toplantıya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün,  Şube Müdürleri, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü, TAR-GEL projesi kapsamında çalışan teknik personeli ve köy muhtarları katıldı.

Toplantılarda konuşma yapan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, Digor İlçesi çiftçisine tarımsal ve hayvansal konularda en iyi şekilde hizmet etmek için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

arazi edindirme kanunu hakkındaki değişiklikler hakkında da bilgi veren Düzgün; “Arazi edindirme kanunu kapsamında Tarım arazilerine ilişkin tevhid, ifraz ve vasıf değişikliği gibi talepleri değerlendirilerek, mirasa konu tarım arazilerinin 5403 Sayılı Kanun hükümleri doğrultusunda mirasçılara devrini sağlamak ve mirasçılara anlaşmaları konusunda teknik destek vermektedir.” dedi.

Toplantıda; ekonomik bütünlük, yeter gelirli tarımsal arazi büyüklükleri, tarım arazilerinde mülkiyet devir işlemleri (satış, hibe veya takas vb), mirasa konu tarım arazilerinin miras yolu ile mülkiyet devri konuları da ele alındı. Ayrıca, Şube Müdürleri tarafından gerçekleştirilen sunumlarda bitkisel üretim, hayvansal üretim, ÇKS dosyalarının verilmesi, 4081 sayılı çiftçi kanunu, şap aşılaması, organik tarım uygulamaları konularına değinildi.

Sunumların ardından İl Müdürlüğünce uygulanan ve uygulanması hedeflenen projeler ve faaliyetlerin görüşüldüğü toplantıda çiftçilerin karşılaştıkları problemler ve çözüm önerileri hususunda da karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. kha

 • Yorumlar 0
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751