• BIST 1.112
 • Altın 504,262
 • Dolar 8,3508
 • Euro 9,7324
 • Kars 18 °C
 • Ardahan 18 °C
 • Iğdır 21 °C

Mutlu Altınlar Ziraat'te!

Mutlu Altınlar Ziraat'te!
Ziraat Bankası Erzurum Bölge Yöneticisi Eroğlu Er, Hazine Müsteşarlığı’nın Ziraat Bankası aracılığı ile gerçekleştireceği altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı hakkında bilgi verdi.

Tacettin DURMUŞ / KARS MANŞET

T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından ilki 2017 yılında gerçekleştirilen Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası İhracının ikincisi 26 Mart – 20 Nisan 2018 tarihleri arasında yine Ziraat Bankası aracılığı ile gerçekleşecek. Konu hakkında Ziraat Bankası Erzurum Bölge Yöneticisi Eroğlu Er açıklamalarda bulundu.

Er, “Yastık altındaki altınların hem gelir getirmesi hem de ülke ekonomisine kazandırılması noktasında büyük bir fırsat olan bu ihracın ilki vatandaşlarımızdan büyük ilgi gördü. İkincisi de Ziraat Bankası Şubeleri aracılığı ile yapılacak olan Altın Tahvili ve Altına Dayalı kira sertifikası ihracı için vatandaşlarımız altınlarını 9–13 Nisan 2018 tarihleri arasında Erzurum, Erzincan ve Iğdır Şubelerine, 16 – 20 Nisan 2018 tarihleri arasında da Kars Şubesine getirebilecekler.” dedi.

DEVLET GÜVENCESİNDE GETİRİ VAR, VERGİ YOK!

Vatandaşlarımızın yıllık yüzde 2,40, altı aylık yüzde 1,20 kupon/kira geliri elde edeceğini söyleyen Er, Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikasının gelir vergisinden de muaf olduğunu hatırlattı.

VADEDEN ÖNCE SATMA VE VADE SONUNDA FİZİKİ ALTIN ALMA İMKANI VAR

“İhraca katılan müşterilerimiz dilerlerse vade sonunu beklemeden tahvillerini/kira sertifikalarını satarak, o günkü Bankamız Altın fiyatları üzerinden  TL olarak alabilirler. Bu erken satış işlemi, ihraca katıldıkları tarihten itibaren 90 gün içerisinde olursa %1,5 iskonto uygulanacak olup, 91. günden itibaren bu kesinti de olmayacaktır. İki yıllık vade boyunca her altı ayda bir kupon/kira ödemesi alacak olan vatandaşlarımız, iki yıllık süre sonunda dilerlerse altınlarını çeyrek Cumhuriyet altını ve/veya 1 kg’lık külçeler halinde de alabilecekler. Fiziki altın talep etmeyen müşterilerimizin altınları vade sonunda vadesiz altın mevduat hesaplarına aktarılacaktır.” diyen  Eroğlu Er, detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımızın en yakın Ziraat Bankası Şubelerine  başvurabileceklerini söyledi.

 • Yorumlar 1
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751