• BIST 1.114
 • Altın 454,556
 • Dolar 7,3127
 • Euro 8,6449
 • Kars 17 °C
 • Ardahan 14 °C
 • Iğdır 24 °C

Susuz ilçe merkezi taşkın koruma tesisi tamamlandı

Susuz ilçe merkezi taşkın koruma tesisi tamamlandı
Susuz İlçe Merkezi 2. Kısım Taşkın Koruma İnşaatının sözleşmesi 8 Kasım 2017 tarihinde imzalandı.

Tacettin DURMUŞ / KARS MANŞET

DSİ Bölge Müdürlüğü, ilçe merkezini taşkın zararlarına karşı daha emniyetli hale getirmek, araç, yaya ve hayvan trafiğinin uygun şartlara kavuşturulması ve ilçenin çehresine büyük katkı sunması amacıyla yapımını gerçekleştirilen Susuz İlçe Merkezi 2. Kısım Taşkın Koruma Tesisini tamamladı.

Susuz İlçe Merkezi 2. Kısım Taşkın Koruma İnşaatının sözleşmesi 8 Kasım 2017 tarihinde imzalandı.

DSİ Bölge Müdürü Mahmut Dündar tarafından yapılan açıklamada; 12 Haziran 2018 tarihinde Kars Milletvekili ve Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kars Milletvekileri, TBMM Tarım ve Orman Komisyonu Başkanı Sayın Prof. Dr. Yunus Kılıç, Kars Valisi ve çok sayıda vatandaşlarımızın katılımıyla Arpaçay’da gerçekleştirilen Toplu Temel Atma Merasimiyle temelinin atıldı hatırlatıldı.

Dündar açıklamasında; “3 milyon 15 bin TL’ye mal olan taşkın koruma tesisi işi kapsamında; çift taraflı 1302 metre taş tahkimatı, 7 adet menfez imalatı ve 1302 m koruyucu korkuluk imalatı yapılmıştır. Yapılan çalışmalar neticesinde; 30 Kasım 2018 tarihine kadar, yani 5 ayda tüm imalatları tamamlanarak hizmete hazır hale getirilmiştir. İlçe merkezinin taşkınlardan korunması ve bölgede yoğun olarak yapılmakta olan hayvancılık faaliyetleri nedeniyle ilçe merkezinden geçen Kars- Ardahan Karayolunda farklı bir geçiş güzergâhı mevcut değildi. Bu ana yolun özellikle büyük başhayvanlar tarafından kullanılması nedeniyle olası can ve mal kaybına sebep olacak kazaların oluşma riskini en aza indirmek amacıyla dere üzerinde gerekli geçişler yapılmış ve ilçenin çevresine de ayrı bir güzellik katmıştır. Bu yatırımların yapılmasında desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ve DSİ Genel Müdürümüz Sayın Mevlüt Aydın ‘a en kalbi teşekkürlerimizi arz ediyorum.

Yapılan bu tesislerin yapılış amacı doğrultusunda görevini ifa etmesi, bu tesislere evsel ve hayvansal atıkların atılmaması ve temiz tutulması ile mümkündür. Bu konuda Susuz Belediyemizin ve vatandaşlarımızın üzerine düşen sorumluluğu yerine getirerek taşkın tesisini işlevselliğini muhafaza edeceğine ve çevreye sağladığı olumlu katkının devamını sağlayacağına olan güvenimiz tamdır. #Kars İlimize ve Susuz İlçemize hayırlı olsun” dedi.

susuz-ilce-merkezi-taskin-koruma-tesisi-tamamlandi-(1).jpgsusuz-ilce-merkezi-taskin-koruma-tesisi-tamamlandi-(2).jpg

 • Yorumlar 11
  UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751