• BIST 1.524
  • Altın 438,496
  • Dolar 7,4448
  • Euro 9,0064
  • Kars -2 °C
  • Ardahan -4 °C
  • Iğdır 0 °C

Yasin Aşkın Yıldırım: Gerçeklerin aydınlatılmasını tarihçilere bırakalım

Yasin Aşkın Yıldırım: Gerçeklerin aydınlatılmasını tarihçilere bırakalım
Mezalimin 103. yılında "Ulu Cami'nde 'Mezalim' Başkenti Kars" programı 27 Nisan 2018 Cuma günü saat 11:00'de yapılacak.

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

Ulu Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım, amaçlarının o yıllarda Kars’ta Ermeniler tarafından Türklere yapılan zulmü anlatmak olduğunu ve asla intikam söylemleri içerinde olmadıklarını söyledi.

Ermeni Soykırım iddialarının 100’üncü yılında başlattıkları ve adına ‘Ulu Caminin tanıklığında mezalimin başkenti Kars’ta Ermeniler tarafından katledilen  şühedanın ruhlarına Ulu Camii de mevlit okutulması ve anılması  arşiv ve katliam fotoğraf sergisinin her yıl aynı günlerde devam edeceğini söyleyen Başkan Yıldırım bu anma programlarını birilerini kötülemeği amaçlamadıklarına vurgu yaptı.

Yıldırım açıklamasını şöyle sürdürdü: “Amacımız o yıllarda yaşanan katliamlar ile ilgili olarak her kesin gerçekleri bilmesini istiyoruz. Ama ne yazık ki Dünya kamuoyunda o yıllarda Türklerin Ermenilere bu katliamları yaptığı söyleniyor. Ama gerçekler bunun tam tersidir ve Türklerin değil, Ermenilerin Türkleri katlettiğine dair arşivlerde  kanıtlarımız var. Biz bunları ispatlıyoruz. Konu ile ilgili olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da tüm dünyaya, gelin tarihi araştıralım, birlikte çalışalım ve gerçekleri ispatlayalım’ diyor. Ama buna rağmen bunu kabul etmiyorlar. Çünkü kabul ederlerse bu mezalimi  kendilerinin   gerçekleştirdiğini Dünya da duyulacak. Bu nedenle Cumhurbaşkanımızın önerisine iştirak etmiyorlar. Bizler her zaman ve her yerde bunu anlatacağız. Biz ermeni mezaliminin en çok tanıklığını yapan şehirdeyiz bu yöre için , Ulu camii için çok şey söylene bilir 285 şehidimizin yakılarak şehit edildiği Camii etrafındaki  Müslüman mezarlığının tahrip edildiği. Ermenilerin 1915 - 1920 yıllarında Kars ve çevresinde de halka, hiçbir inanç, kültür ve milliyet gözetmeden katliam yaptıklarını kanıtlıyor. Ermeni zulmünü de hiçbir zaman unutmuyoruz. İnsanları bilinçlendir menin gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum. İnşallah dünya bir daha böyle bir mezalim görmez. Hangi inançtan hangi dinden olursa olsun zulmün her türlüsü kötüdür, yanlıştır. Bütün insanlığın birbirine dinleri, inançları farklı da olsa birbirine saygılı olması gerekiyor. İnsanlar her zaman hakkın ve hakikatin yanında olmalıdır. Bizim ecdadımız kesinlikle haksız yere hiç kimseye zulüm etmemiştir ve asla etmeyecektir. Türk milleti dünyanın neresin de olursa olsun insanlığının ve mazlum milletlerin dara düşenin,  yanın da olmuş ve asla zülüm değil sevgi barış ve adalet götürmüştür. Ermeni soykırımı yoktur Ermeni yalanı vardır. Bu tarihi gerçeklerle ortadadır.

Türk Milleti, diyasporanın ve Ermenistan'ın gerçeklere tamamen aykırı iddialarını ve iftiralarını aslâ kabul etmemiştir ve etmeyecektir.

Altını çizerek belirtelim ki, Ermeni soykırımı yoktur, Türk Milleti'ne yapılan katliam vardır

Takdiri ilahiyi de ALLAH’a ve sonrada insanlığa bırakacağız.”

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Kars Manşet | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0474 212 47 51 / 3 Hat 0545 325 81 44 / Reklam ve Haber İletişim harmankayagrup@gmail.com Faks : 04742124751