Altındağ Belediyesi 530 çocuğu sünnet ettirdi

Altındağ Belediyesi 530 çocuğu sünnet ettirdi

Altındağ Belediyesi, ilçede ikamet eden 530 çocuğu sünnet ettirdi. Sünnet çocukları ve aileleri, düzenlenen sünnet şenliğinde buluştu.

Altındağ Belediyesi, ilçede ikamet eden 530 çocuğu sünnet ettirdi. Sünnet çocukları ve aileleri, düzenlenen sünnet şenliğinde buluştu.

Altındağ Belediyesi, Altındağ'da ikamet eden 530 çocuğu, modern cerrahi yöntemlerle ve hastane koşullarında ücretsiz olarak sünnet ettirdi. Gerçekleştirilen sünnet işlemi sonrasında çocuklara baştan aşağı sünnet kıyafetleri de yine Altındağ Belediyesi tarafından hediye edildi. Çocuklar ve aileleri daha sonra, Karapürçek'te düzenlenen sünnet şenliğinde gönüllerince eğlendi. Minikler; palyaço, oyun grupları, illüzyon, parodi ve balon şovlarıyla neşeli anlar yaşarken, aileler ise Serkan Nişancı'nın şarkılarıyla coştu.

"Bu yıl 530 yavrumuzun mürüvvetini gördük"

Altındağlı ailelerin bu özel günlerine vesile olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, "Sünnet geleneğimiz, erkek evlatlarımızın hayatlarında önemli bir gün. Bugünü mutlulukla hatırlamaları, ailelerinin ise bu mürüvvete şahit olmaları için elimizden geleni yaptık. Bu mutluluğa vesile olduğumuz, aynı zamanda da şahit olduğumuz için çok mutluyuz. İleride çocuklarımız ve ailelerinin bugünü mutlulukla hatırlamalarını arzu ediyoruz. Bu yıl 530 çocuğumuzu tamamen ücretsiz olarak sünnet ettirdik, 530 yavrumuzun mürüvvetini gördük. Seneye bu geleneğimizi devam ettirmek ve daha fazla çocuğumuzun mürüvvetini görmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz inşallah" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler