Başkan Faruk Özlü yeni galericiler sitesi için söz verdi

Başkan Faruk Özlü yeni galericiler sitesi için söz verdi

Düzce Galericiler Sitesi'nin iftarına konuk olan Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, modern bir galericiler sitesi sözü verdi.

Düzce Galericiler Sitesi'nin iftarına konuk olan Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, modern bir galericiler sitesi sözü verdi. Ardından TSO iftarında şehrin ticaret ve sanayi erbabı ile bir araya gelen Özlü, temiz siyaset vurgusu yaparak, "Burası küçük bir şehir. Dilimizin temiz olması lazım. Temiz bir siyaset, temiz bir dil kullanacağız" dedi.

Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, Düzce Otomobil Satıcıları Derneği Başkanı Sezer Dur tarafından düzenlenen iftar davetine konuk oldu. AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk ve AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu'nun da katıldığı davette, dernek üyeleri ve galericiler sitesi esnafları ile bir araya gelen Özlü, burada yaptığı açıklamada, yeni bir galericiler sitesi sözünü yineledi. Ocak ayında Düzce Milletvekili Ercan Öztürk ve AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu ile Düzce Galericiler Sitesi'ni ziyaret ettiklerini ve yeni bir site yapımını gündeme aldıklarını ifade eden Özlü, "Orada yaklaşık 19 dönümlük bir hazine arazisi var. Onu makul şartlarla Milli Emlak'tan inşallah alacağız. Modern sanayi sitesi yaptığımız gibi oraya sizler için bir site yapacağız. Sözümüzün arkasındayız. İnşallah bunu hep beraber gerçekleştireceğiz. Orası modern tertemiz, pırıl pırıl bir galericiler sitesi olacak" şeklinde konuştu. Özlü konuşmasının ardından ise buradan ayrıldı.

"Düzce küçük bir şehir, dilimizin temiz olması lazım"

Başkan Özlü, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası iftarına da konuk oldu. TSO Başkanı Erdoğan Bıyık ve Meclis Başkanı Tanju Acar tarafından karşılanan Özlü, burada yaptığı konuşmada, 31 Mart seçimlerinin Düzce'nin geleceği için öneminden söz ederken, temiz siyaset ve temiz dil vurgusu yaptı.

Yaklaşık 5 yıldır doğduğu ve büyüdüğü şehirde belediye başkanlığı yaptığını kaydeden Özlü, "Atalarımın, dedelerimin de mezarlarının bulunduğu bir şehirdeyim. Araştırdım, sordum. 1790'lara kadar tespit edebildim, biz bu şehirliyiz, Düzceliyiz" dedi. Belediye başkanlığının muhteva olarak insana hizmet odaklı bir kamu görevi olduğunu ve yerel seçimlerde oy kullanırken siyasi görüşlerin bir kenara bırakılmasını isteyen Özlü, adayların siciline, geçmişine, gücüne ve ahlakına bakılmasını önerdi.

"Kendimiz için değil, Düzce'nin gelecek 5 yılı için oy kullanıyoruz" diyen Özlü, sözlerini şöyle sürdürdü: "Erdoğan (Bıyık) Bey kardeşim ile geçen seçimde rakiptik, bugün beraberiz. Çünkü geçen seçimlerde ne ben, ne de Erdoğan Bey hiçbir zaman birbirimizi kırmadık. Evet, rakibiz, yarışıyoruz. Ancak hiçbir kötü söz söylemedik ve bugün aynı masada oturuyoruz. Burası küçük bir şehir, dilimizin temiz olması lazım. Temiz bir siyaset, temiz bir dil kullanacağız. Düğün vardır, cenaze vardır. Biz mutlaka bir yerde bir araya geliriz. Burada kırıp dökmenin bir anlamı yok. Sizlerden ricam, isteğim, arzum 31 Mart seçimlerinde Düzce'nin geleceğine ilişkin bir tercih yapmanızdır. Eskiler vebal diye bir şeyden bahsederler. Bu işin bir vebali var derler. Bana sorarsanız 31 Mart seçimlerinde oy kullanmanın bir vebali var. Önümüzdeki 5 yıl boşa mı geçsin, yoksa dolu dolu, Düzce için çok sayıda işin, çalışmanın, projenin yapıldığı bir 5 yıl mı olsun buna sizler karar vereceksiniz. Karar ve yetki sizin."

TSO Başkanı Erdoğan Bıyık ise, göreve geldikleri bir yıl içerisinde beş yıllık iş yaptıklarını anlatarak, çalışmalarında kendilerine destek olan Başkan Özlü'ye teşekkürlerini iletti ve Meclis Başkanı Tanju Özcan ile birlikte hediye takdiminde bulundu.

Başkan Faruk Özlü yeni galericiler sitesi için söz verdi

İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler