Bembeyaz Dişlere Sahip Olmak İster Misiniz? Diş Beyazlatma

Bembeyaz Dişlere Sahip Olmak İster Misiniz? Diş Beyazlatma

Beyaz dişler, ağız ve diş hijyeninin rutin ve doğru şekilde gerçekleştirildiğini gösteren önemli bir kriterdir.

Bembeyaz Dişlere Sahip Olmak İster Misiniz? Diş Beyazlatma

Beyaz dişler, ağız ve diş hijyeninin rutin ve doğru şekilde gerçekleştirildiğini gösteren önemli bir kriterdir. Üstelik estetik açıdan da önemli bir unsur olarak kabul edilmektedir. Çeşitli problemlerden arınmış, sağlıklı ve bembeyaz dişler ile hayatınızın her alanında ön planda olabilirsiniz. Beyaz dişlere sahip olan kişilerin özgüveni yükselirken iş ve okul gibi sosyal çevrelerinde kendilerini daha rahat ifade ettikleri görülmektedir. Bembeyaz dişlerle doyasıya gülmeyi kim istemez ki? Diş beyazlatma yöntemlerini sizinle paylaşıyoruz.

Genetik faktörlerden dolayı her insanın diş yapısı, diş rengi ve yaşayabileceği sorunlar farklıdır. Ancak fizyolojik nedenlerin yanı sıra diş sararmasına yol açan başlıca dış faktörler bulunmaktadır. Bu nedenle, kişinin mevcut dişleri beyaz olsa dahi zaman içerisinde yaşananlardan dolayı sararma meydana gelebilmektedir.

Diş sararması neden olur? Dişler nasıl beyazlatılır? Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir? gibi başlıca soruları Beyazlat.net güvencesi ile paylaşıyoruz. Diş problemlerini yok ederek estetik açıdan göze hoş gelen gülüşlere sahip olmak istiyorsanız vakit kaybetmeden Beyazlat adresini ziyaret edin!

Dişler Neden Sararır?

Dişlerin rengi genetik aktarımın bir parçasıdır ve DNA tarafından belirlenmektedir. Dolayısıyla her insanın diş rengi farklı tonlarda olabilmektedir. Ancak sarı rengin hakim olduğu dişler, estetik açıdan kusurlu olarak değerlendirilirken çoğu zaman hijyenin sağlanmadığını da işaret etmektedir. Diş sararmasının en yaygın nedeni kötü diş alışkanlıklarıdır. Dişleri estetik açıdan kusurlu hale getiren nedenlerin bazılarına bir göz atalım.

· Ağız ve diş bakımının ihmal edilmesi: Diş lekeleri ve sararmalarına yol açan en önemli faktörlerden ilki ağız ve diş bakımının ihmal edilmesi, yeterince iyi yapılamamasıdır. Dişlerdeki plak birikimi sonucunda lekelenmeler görülür. Diş tartarı ve plak oluşumunu engellemek, bakterileri dişlerinizden uzaklaştırmak için mutlaka günde en az 2 defa dişlerinizi fırçalamanız gerekir. Her fırçalama en az 2 dakika sürmelidir. Ayrıca diş aralarında kalan yiyecek kırıntılarını temizlemek için diş ipi kullanmanız önerilir.

· Diş minesinin zayıflaması: İnsanlar her yaş aldıklarında diş minesi zayıflar ve risklere karşı daha korunmasız hale gelir. Asitli gıdaların sık tüketilmesi ve diş bakımının ihmal edilmesi gibi durumlar diş minesini zayıflatan en önemli faktörlerdendir. Diş minesinin zayıflaması sonucunda alttaki tabaka olan diş kemiği görünür hale gelir. Diş kemiğinin bulunduğu katman, dişin büyük bölümünü meydana getirirken koyu bir renge sahiptir. Dişlerinizi günde en az 2 defa fırçalayarak diş minesinin yüzeyine yapışan kırıntıları temizleyebilirsiniz. Özellikle yemek yedikten ve asitli içecek tükettikten sonra dişlerinizi fırçalamanız gerekir. Diş minesi hasarını gidermek için ise mutlaka diş hekimine başvurulmalıdır.

· Tütün ürünleri kullanımı: Katran ve nikotin açısından zengin olan sigara gibi tütün ürünleri, dişler için son derece tehlikelidir. Sigara içildiğinde katran ve nikotin diş minesine yapışarak renk değişikliğine sebep olmaktadır. Sigaranın dişler üzerindeki zararlarını minimalize etmeniz için kullanımını sınırlandırmalı, mümkünse tamamen bırakmalısınız. Sigara kullanımını sonlandırdığınızda ağız ve diş sağlığınızın yanı sıra genel sağlığınız da olumlu etkilenecektir.

Tartar, plak ve renk değişimi gibi hem estetik hem de diş sağlığını olumsuz etkileyen durumlardan kurtulmanız için mutlaka uzman hekimlere başvurmanız gerekir. Genel diş muayenesinin ardından mevcut problemlerin tedavi olmasını sağlayabilir, estetik bir gülüşe sahip olmak için ilk adımı atabilirsiniz. Siz de diş beyazlatma yöntemlerinden yararlanarak renk değişimi sorunundan kurtulmak istiyorsanız vakit kaybetmeden Beyazlat.net’i ziyaret edin!

Dişler Nasıl Beyazlatılır?

Dişlerinde sararma gibi renk değişimlerinden şikayetçi olan kişiler “Dişler nasıl beyazlatılır?” sorusuna yanıt aramaktadır. Ev tipi beyazlatma yöntemleri halk arasında yaygın olarak ifade edilse de kesin ve sağlıklı çözümler için mutlaka diş hekimlerine başvurulmalıdır. Uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen tedaviler sayesinde dişlerinizdeki renklenmelerden kurtulabilir, doyasıya gülebilirsiniz.

Diş beyazlatma yöntemleri şu şekildedir:

· Klinik ortamda diş beyazlatma: Klinik ortamda diş hekimi tarafından uygulanan bu yöntem, lazerle diş beyazlatma olarak da isimlendirilmektedir. Özel formüle sahip beyazlatma jeli dişlerin üzerine sürülmekte, ardından UV ışınları diş üzerine uygulanmaktadır. Tek seansta tamamlanan bu işlemin etkilerini hemen görmek mümkündür.

· Ev ortamında diş beyazlatma: Bu uygulama ev tipi diş beyazlatma olarak adlandırılsa da yine diş hekimleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Diş hekimleri tarafından hazırlanan beyazlatma plakları, hastanın ev ortamında kullanabilmesi için uygundur. İç kısmında diş beyazlatma jelinin bulunduğu plaklar, her gün en az 4 saat kullanılmalıdır. Ortalama 2 haftalık kullanımın ardından dişlerde istenen beyazlık sağlanmaktadır.

· Ev tipi ve klinik tipi diş beyazlatma yönteminin birlikte uygulanması: Diş renk değişiminin ciddi boyutlara ulaştığı durumlarda ev ve klinik tipi beyazlatma yöntemleri bir arada uygulanır. Klinikte gerçekleştirilen uygulamanın ardından hastanın ağız ölçüsüne uygun olarak hazırlanan diş plaklarının da en az 3 gün kullanılması gerekir.

Diş beyazlatma yöntemlerinden yararlanmak için hekimlere başvurmanız önerilir. Bu sayede dişlerinizin ihtiyacı belirlenerek tedavi seçenekleri değerlendirilir. Diş hekimleri tarafından uygulanmayan yöntemlerden olumsuz sonuçlar alabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler