Burdur’da üstü tam kapatılamayan eski çöplük çevre kirliliğine neden oluyor

Burdur’da üstü tam kapatılamayan eski çöplük çevre kirliliğine neden oluyor

Burdur'da bir süre çöplük olarak kullanıldıktan sonra katı atık tesisinin yapılmasıyla birlikte atıl duruma bırakılan eski çöplük üzeri tam kapatılmadığı için çevre kirliliğine neden oluyor.

Burdur'da bir süre çöplük olarak kullanıldıktan sonra katı atık tesisinin yapılmasıyla birlikte atıl duruma bırakılan eski çöplük üzeri tam kapatılmadığı için çevre kirliliğine neden oluyor. Rüzgarla birlikte uçuşan çöpler dere yatakları ve ağaç dallarını doldurmuş vaziyette.

Burdur'un yıllarca çöplerinin döküldüğü Burdur- Antalya karayolu yakınındaki eski çöplük, katı atık bertaraf tesisi yapıldıktan sonra üzeri tam kapatılmayarak çöp dağı olarak açıkta bırakıldı. Tam anlamıyla üzeri kapatılmayan çöplükte bulunan plastik atıklar rüzgarın etkisiyle çevreye yayılmaya devam ediyor. Çöplüğün alt kısmında bulunan vadi ve dere yatağı boydan boya çöp ve molozla dolmuş durumda. Antalya karayoluna kadar inen çöpler bir yaprak misali ağaç dallarında sallanıyor.

Bu çöpleri gören vatandaşlar da burayı çöplük sanıp çöplerini ve molozlarını bu alana dökünce doğa katliamı günden güne artıyor.

İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler