Büyükşehir Kütüphanelerine vatandaşlardan yoğun ilgi

Büyükşehir Kütüphanelerine vatandaşlardan yoğun ilgi

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin Muğla'ya kazandırdığı en önemli yatırımlarından olan Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi bünyesindeki kütüphaneler bilginin de merkezi olmaya devam ediyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin Muğla'ya kazandırdığı en önemli yatırımlarından olan Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi bünyesindeki kütüphaneler bilginin de merkezi olmaya devam ediyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi Kütüphanesi, Çocuk Kütüphanesi, Ünal Türkeş Muğla Tarih Kitaplığı ve Oktay Akbal Edebiyat Kütüphanesi ile yaklaşık 35 bin yazılı esere ev sahipliği yapan Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi dijital olarak da okuyuculara bilgiye erişim imkanı veriyor. Kütüphanelerden tüm vatandaşlar yararlanırken, kayıtlı üye sayısı da 3 bin 891 okuyucuya ulaştı. Bugüne kadar yaklaşık 100 bin kişinin ziyaret ettiği kütüphanelerden 57 bin 389 kitapta üyeler tarafından ödünç alındı.

Banka emeklisi Namık Öner'de kitap okumak için haftada 3-4 gün kütüphaneye geldiğini, evdeki ortamdan daha huzurlu bir şekilde kitap okuyabildiklerini söyledi. Kütüphaneye iki çocuğu ile gelen Deniz Çelik de okullar kapandıktan sonra kütüphaneye haftada iki defa gelmeye başladıklarını söyledi ve kütüphaneden ve okuma seferberliğinden çok memnun olduklarını belirtti.

Büyükşehir Kütüphanelerine vatandaşlardan yoğun ilgi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler