Çanakkale’de sahil temizliği

Çanakkale’de sahil temizliği

Marmara Denizi etkinlikleri çerçevesinde Çanakkale'de sahil temizliği gerçekleştirildi.

Marmara Denizi etkinlikleri çerçevesinde Çanakkale'de sahil temizliği gerçekleştirildi.

Çanakkale'de 8 Haziran Marmara Denizi Günü dolayısıyla, Marmara Denizi'ne kıyısı olan 7 şehirde eş zamanlı olarak sahil temizliği etkinliği gerçekleştirildi. "Birlikte temiz tutalım" sloganıyla düzenlenen etkinlikte vatandaşlar ve belediye görevlileri Barış Kordonu'nda sahil temizliği yaptılar.

Etkinlikte konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, "Marmara Belediyeler Birliği, 8 Haziran'da Marmara Denizi'nin mevcut temizliğine dikkat çekmek ve temiz kalması amacıyla bir etkinlik düzenledi. Marmara Belediyeler Birliği'nde bulunan 7 ilin tamamında, ilçeler de dahil, aynı anda etkinlik yapıyoruz. Sloganımız "Birlikte temiz tutalım'. Marmara Denizi geçen yıl ciddi bir müsilaj felaketiyle karşı karşıya kaldı. Bunun olmaması için en önemli şart denizin temiz olması, denizi kirleten bütün unsurlardan korunması. Marmara Belediyeler Birliği olarak biz de bu bağlamda bu konuya dikkat çekmek için böyle bir etkinlik yapıyoruz. Şimdi sembolik olarak burada kumsalımızı temizleyeceğiz. Buradaki amacımız toplumda bir bilinç oluşturmak, özellikle deniz kirliliğinin sonuçlarının çok zor telafi edildiği için bu denize korumamız gerektiği konusunda bir bilinçlendirme yapmak. Marmara Belediyeler Birliği'nden arkadaşlarımız geldi. Burada hep beraber etkinliği yapacağız. Halkımızda bu noktada bir algı oluşturmaya çalışacağız" ifadelerine yer verdi.

Başkan Gökhan'ın konuşmasının ardından sahildeki çöpler vatandaşlar ve belediye ekipleri tarafından temizlendi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler