Ellerde bu kez telefon yerine boya fırçası: Çocuklar kuş yuvalarını renklendirdi

Ellerde bu kez telefon yerine boya fırçası: Çocuklar kuş yuvalarını renklendirdi

Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde çocuklar, teknolojiden uzak kalmalarının sağlanması amacıyla düzenlenen etkinlikte, belediye tarafından kendilerine hediye edilen kuş yuvalarını rengarenk boyadı.

Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde çocuklar, teknolojiden uzak kalmalarının sağlanması amacıyla düzenlenen etkinlikte, belediye tarafından kendilerine hediye edilen kuş yuvalarını rengarenk boyadı.

Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde çocukları teknolojiden uzak tutmak için kuş yuvası boyama etkinliği düzenlendi. Yaklaşık 500 çocuk, ebeveynleriyle birlikte etkinliğe katılarak belediye tarafından kendilerine hediye edilen kuş yuvalarını rengarenk boyadı. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte boya işlemini tamamlayan çocuklar, "erik dalı" müziği eşliğinde oynayarak eğlenceli vakit geçirdi. Daha sonra çocuklara pamuk şeker ve çeşitli ikramlar yapıldı.

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, çocukları cep telefonu, tablet ve televizyon gibi elektronik cihazlardan uzaklaştırmak için çeşitli etkinlikler yaptıklarını söyledi.

Katılımın yoğun olduğunu ifade eden Türkyılmaz, "Hz. Ömer demiş ki "Dağlara kuş yemi serpin, kuşlar Müslüman bir ülkede yaşadığını bilsin." Biz bu düsturla yola çıktık. Bir kuş öldü diye başsağlığına giden Hz. Peygamberin (s.a.v.) ümmetiyiz. 300 tane kuş kafesi hazırladık. O kadar çok katılım oldu ki 500 çocuk geldi. Bu mutluluk verici olay. Bulunduğumuz bölge geçici hayvan barınağı. Hemen yanımız engelli ve hamile kedilerin bulunduğu kedi köyü" dedi.

Hayvanseverliğiyle tanınan bir ilçe olduklarını anlatan Türkyılmaz, "Gördüğünüz gibi okullar açılıyor. Okullar açıldıkça çocuklar sosyalleşmesi gerekiyor. Cep telefonu, tablet denilen cihaz, o kara kutu dediğimiz televizyondan uzaklaştırmak için biz belediyelerin böyle etkinlikleri yapması gerekiyor" diye konuştu.

Belediye başkanının yaptığı etkinliklerin çocukların hoşuna gittiğini kaydeden Ayşegül Altunbaş, "Biz halk olarak kendisine çok teşekkür ediyoruz. Çocuklar için olması da hem onur hem de gurur verici. Evde zaten iki tane kuşumuz vardı. Kafesleri de büyüktü yanlarına koyacağız. Kızlarım da rengarenk yapıp hatıra olarak saklayacağız" şeklinde konuştu.

Kuşların kışın üşümemesi için yuva yaptıklarını belirten 8 yaşındaki Meva Hacıbaloğlu, "Burada kuş yuvası boyuyorum. Daha sonrada bunu dedemin bahçesine asacağım. Çok eğlenceli rengarenk şeyler yapıyorum. Kuşlar için yuva yapıyoruz kem kışın hem de yazın yanmasınlar diye" ifadelerini kullandı.

10 yaşındaki Nilsu Altunbaş ise, rengarenk kuş yuvaları boyadıklarını ifade ederek, yapılan etkinlikten dolayı belediye başkanına teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler