Erzincan’da zabıtadan fırın denetimi

Erzincan’da zabıtadan fırın denetimi

Erzincan'da Zabıta Müdürlüğü ekipleri, fırınlarda denetim gerçekleştirdi.

Erzincan'da Zabıta Müdürlüğü ekipleri, fırınlarda denetim gerçekleştirdi.

Kent genelinde ekmek, pide ve diğer unlu mamullerin üretimini yapan işletmeler zabıta ekiplerince gramaj ve hijyen denetimi yaptı.

Fırınlarda özellikle çalışanların temizliği, imalathane ve satış yerlerinin temiz olup olmadığı, istenilen şartlara uyulup uyulmadığı hususunda kontroller yapan zabıta ekipleri, kontrol esnasında eksiklik tespit edilen işletmelerin sahiplerine var olan bu eksikliklerini gidermeleri konusunda uyarılarda bulunup kurallara uyan işletmelere teşekkür etti.

İşletmelerde imalathane ve çalışanların temizliği, gramaj ile üretilen ürünlerin sağlığa uyumluluk koşulları gibi konularda kontrollerini periyodik olarak yürüten ekipler denetimlerin sıklıkla devam edeceğini ifade ederek, "İçinde bulunduğumuz bu önemli süreci gerekli tedbirleri alarak zararsız ve sağlıkla atlatmak için hep birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz." dediler.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Zabıta Müdürü Mehmet Polat, "Şehrimizde ekmek ve unlu mamullerinin imalatını yapan tüm işletmelerin hijyen, ekmek gramajı ve işyeri ruhsatları denetlenmektedir. Yaklaşan Ramazan ayında ise bu denetlemeler daha sıklıkla devam edecektir. Vatandaşlarımızın güvenle ve gönül rahatlığıyla alışveriş yapmaları için çalışmalarımız kesintisiz devam edecektir. Yapılan denetimler sonucunda ise işletmelerimizin gerekli özeni ve hassasiyeti gösterdiklerini söyleyebilirim. Bu sebeple hepsine teşekkür ediyorum" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler