Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında Bilim ve Teknoloji haftası kutlandı

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında Bilim ve Teknoloji haftası kutlandı

Kuruluşunun 60, yılını çeşitli etkinliklerle kutlayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri, bu kez de geleceği tasarlamak için kolları sıvayarak Bilim ve Teknoloji Haftasını kutladılar.

Kuruluşunun 60, yılını çeşitli etkinliklerle kutlayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri, bu kez de geleceği tasarlamak için kolları sıvayarak Bilim ve Teknoloji Haftasını kutladılar. Bir birinden farklı projelerini görücüye çıkaran öğrencilerin tasarımları büyük alkış aldı.

Bilim ve Teknoloji Haftası etkinlikleri kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencileri tasarladıkları bir birinden farklı projeyi sergileyerek insan yaşamında teknolojinin önemine dikkat çekti. GKV Özel Okulları Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi öğretmeni Fatoş Hanedan'ın rehberliğinde hazırlanan projeler okul fuayesinde sergilenmeye başlandı. Etkinliklerle ilgili bir değerlendirme yapan GKV Özel İlkokulu Müdürü Ali Dirgen, "Bilim ve Teknoloji Haftası etkinlikleri kapsamında kurumumuz öğretmenlerinden Fatoş Hanedan'ın rehberliğinde öğrencilerimiz tarafından birçok önemli proje geliştirilmiş ve sergilenmiştir. Hedefimiz her yaş grubundan öğrenciye kolayca yazılım geliştirmeyi sevdirmek, öğretmek ve 21. yüzyılın becerilerini kazandırmaktır. Bu amaçla Anaokulu 6 yaş gruplarında Doc Robot bilgisayarsız kodlama etkinliği, 1. Sınıflarda Kodu Game Lab programında Aile üyelerimizi tanıyalım etkinliği, 2. ve 3. Sınıflarda "AbcyaAnimate" programında "PYP konusu Güvenli Hayat" video etkinliği, 4. Sınıflarda "RunMarco" kodlama etkinliğini tamamladılar. 3. ve 4. sınıflarda "make a robot", "atık ve elektronik malzemelerden robot yapma" üzerinde durduk ve öğrencilerimizden kendi araştırmalarını da yaparak bir robot tasarlamalarını istedik. Öğrencilerimize kodlamanın önemini göstermek, hayal güçlerini harekete geçirmek, üretmenin hayatı tasarlamak olduğunu keşfetmelerini sağlamak ve aynı zamanda çevre bilinci oluşturmak amacıyla düzenlediğimiz etkinlikte öğrencilerimiz yaptıkları robotlarını sergilediler. "ScienceandTechnologyWeek (Bilim ve Teknoloji Haftası) süresince birbirinden farklı kodlama etkinlikleri ile PYP teması Dünyanın İşleyişi konusu işlendi. Etkinliklere katılan tüm öğrencilerimizi kutluyor emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dedi.

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında Bilim ve Teknoloji haftası kutlandı

İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler