Hisarcık’ta 4-6 Yaş Kur’an Kursu mezuniyet programı

Hisarcık’ta 4-6 Yaş Kur’an Kursu mezuniyet programı

Hisarcık İlçe Müftülüğünce 4-6 Yaş Kur'an Kursları yılsonu mezuniyet programı gerçekleştirildi.

Hisarcık İlçe Müftülüğünce 4-6 Yaş Kur'an Kursları yılsonu mezuniyet programı gerçekleştirildi.

Seydi Resul İmam Hatim Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen programa, Belediye Başkan Vekili Adil Eroğlu, İlçe Jandarma Komutanı Erkan Koç, İlçe Emniyet Amiri Seydi Uzun, İlçe Müftüsü Sebahattin Akyol, AK Parti Hisarcık İlçe Başkanı Ali Var, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Ali Köse, din görevlileri, Kur'an Kursu öğreticileri, öğrenciler ve aileleri katıldı

Programın açılışında bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Sebahattin Akyol, "4-6 Yaş Kur'an Kurslarımız son zamanlarda özellikle Diyanet İşleri Başkanlığımızın çok önem verdiği projelerden birisi. Çünkü çocuklarımız 6 yaşına kadar kişiliklerini tamamlamaktadır. Bundan dolayı okul öncesi eğitime çok önem vermemiz gereklidir. Diyanet İşleri Başkanlığımız da tüm illerde, ilçelerde 4-6 yaş Kur'an Kurslarını imkanlar dahilinde çoğaltmaya gayret etmektedir. Bu kurslarımızda çocuklarımızın iyi bir gelişme sağlayabilmesi için çeşitli etkinlikler düzenlenmekte, ayrıca Allah, Peygamber ve Kur'an sevgisini alabilmeleri için yoğun gayret sarf edilmektedir" dedi.

Programda 33 minik öğrenci yıl boyunca öğrendikleri sure, dua ve şiirleri okudular, ayrıca katılımcılara çeşitli etkinlikler sundular.

Programın sonunda öğrencilere belgeleri ve çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler