MASKİ’den il genelinde alt ve üstyapı çalışmaları

MASKİ’den il genelinde alt ve üstyapı çalışmaları

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) tarafından Akhisar ilçesine bağlı Hacıosmanlar Mahallesi'nde foseptik imalatına başlanırken, Saruhanlı ilçesine bağlı Gökçeköy Mahallesi'nde ilave yağmursuyu hattı döşeme çalışması ve Alaşehir...

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) tarafından Akhisar ilçesine bağlı Hacıosmanlar Mahallesi'nde foseptik imalatına başlanırken, Saruhanlı ilçesine bağlı Gökçeköy Mahallesi'nde ilave yağmursuyu hattı döşeme çalışması ve Alaşehir ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi'nde 600 metrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirildi.

MASKİ Genel Müdürlüğü, 17 ilçede vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla çalışmalarına devam ediyor. 101 mahalle projesiyle alt ve üstyapısı yenilenen Akhisar'ın Hacıosmanlar Mahallesi'nde bir hizmet daha hayata geçirildi. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde mahallede evsel nitelikli atıksuların toplanması için 500 kişilik foseptik imalatına başlandı. Mahallede önümüzdeki günlerde farklı bir noktada bir foseptik imalatı daha yapılacak.

Ayrıca MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde yağışlı havalardan vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için yağmursuyu hattı döşeme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Saruhanlı ilçesine bağlı Gökçeköy Mahallesi'nde ilave yağmursuyu hattı döşeme çalışması yapıldı. Çalışmalarla birlikte vatandaşların yağışlı havalarda yaşayabileceği sıkıntılara son verildi.

Öte yandan MASKİ Genel Müdürlüğü il genelinde dere temizlik çalışmalarını da sürdürüyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Alaşehir ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi'nde 600 metrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirildi. Çalışma çerçevesinde dere tabanı ve kenarları temizlenerek, derede biriken zararlı maddeler toplandı ve suyun akışı sağlıklı hale getirildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler