Nazilli’de davranışsal bağımlılığa dikkat çekildi

Nazilli’de davranışsal bağımlılığa dikkat çekildi

Nazilli İlçe Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı Birimi tarafından "Davranışsal Bağımlılıklarla Mücadele Programı" kapsamında bağımlılıkla mücadelede toplumun bilinçlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen farkındalık faaliyetleri...

Nazilli İlçe Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı Birimi tarafından "Davranışsal Bağımlılıklarla Mücadele Programı" kapsamında bağımlılıkla mücadelede toplumun bilinçlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen farkındalık faaliyetleri çerçevesinde, ilçede stant çalışması düzenlendi.

Standa gelen vatandaşlara, bağımlılığın farklı türleri ve bu türlerin etkileri konusunda detaylı bilgilendirme yapıldı. Alkol, sigara, teknoloji, kumar gibi yaygın bağımlılık türlerinin yanı sıra, son dönemlerde artan dijital bağımlılığın da vurgulandığı faaliyetlerde, bağımlılığın sosyal, psikolojik ve fizyolojik boyutlarına dikkat çekildi. Nazilli İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, bu tür bilinçlendirme çalışmalarının önemine vurgu yaparak, bağımlılıkla mücadelenin sadece bireysel değil, toplumsal bir sorumluluk olduğunu belirtti. Yetkililer, bağımlılığın etkilerinin önlenmesi ve toplumun sağlıklı bir şekilde gelişmesi için yapılan bu tür faaliyetlerin devam edeceğini kaydetti.

İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler