Ordu’da 14 Mart Tıp Bayramı kutlandı

Ordu’da 14 Mart Tıp Bayramı kutlandı

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla ilk olarak Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.

Ordu'da 14 Mart Tıp Bayramı, düzenlenen törenle kutlandı.

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla ilk olarak Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Törende, Ordu Tabip Odası, Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından çelenk sunuldu.

Törende konuşan Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, pandemi döneminde hekimlerin gösterdiği fedakarlığa dikkat çekti. Coşkun, hekimlerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve şiddetin önlenmesi için çağrıda bulunarak, "Kardeşlerimizin gidişine neden olan tüm olumsuz faktörleri oradan kaldırmak en birinci görevinizdir. Yanlışın neresinden dönerseniz güzel ülkemiz kazanacaktır. Sorunların cevapları ve çözüm yolları sahada çalışan biz hekimlerdedir. Sesimizi duyun, bizlere sorun ve güvenin yeterli. Çünkü biz bu memleketi çok seviyoruz" diye konuştu.

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Timur ise 14 Mart'ın bir destan olduğunu, hekimlerin problemlerine dikkat çekmek için bir fırsat olduğunu belirtti. Timur, "Aynı ruhla geçtiğimiz yıllarda pandemi nedeniyle dünyayı sarsan bir buhranda tıp hekimlerinin, Türk doktorlarının başarısını gıptayla bütün dünyaya gösterdik. Hekimlerin problemleri yok mu? Elbette ki var. Özellikle malpraktis baskısı, sağlıkta şiddet ya da gelecek kaygısı ama ben inanıyorum ki 14 Mart'ta toplu olarak yüksek sesle hep birlikte bunları ifade edersek, çok daha iyi bir geleceğe tıbbiyeliler adına kavuşuruz inancındayım" ifadelerine yer verdi.

Törene ayrıca, Ordu Üniversitesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özgür Enginyurt, Aile Hekimleri Derneği Başkanı Ömer Ufkun Yıldırım, sağlık sendikası başkanları ve doktorlar katıldı.

İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler