Ormancılara depremde arama-kurtarma ve yangın konularında eğitim verildi

Ormancılara depremde arama-kurtarma ve yangın konularında eğitim verildi

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü Çamlıyayla Orman İşletme Müdürlüğü Orman Kurtarma (ORKUT) Timine yönelik "Depremde Arama Kurtarma Eğitimi" düzenlendi.

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü Çamlıyayla Orman İşletme Müdürlüğü Orman Kurtarma (ORKUT) Timine yönelik "Depremde Arama Kurtarma Eğitimi" düzenlendi. Mut ilçesinde ise yangınlara yönelik tatbikat programı gerçekleştirildi.

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) çerçevesinde ana çözüm ortağı ve destek çözüm ortağı kamu kurum ve kuruluşlarının arama kurtarma kapasitesinin artırılmasına yönelik Mersin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nde "Depremde Arama Kurtarma Eğitimi" programı düzenlendi.

6 gün süren programa; Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Mehmet Alper, Mersin Orman İşletme Müdürü Kenan Çetin ve işletme müdürlüğü personeli katılım sağladı. Eğitimde ORKUT personeline; teorik aşamalar, malzeme tanıtımı, çadır kurulumu ve enkaza giriş tekniği konularına yönelik bilgiler verildi.

Mut Orman İşletme Müdürlüğü ile Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Mut İtfaiye Grup Amirliği iş birliğinde ise meskun mahal ve bina içi yangınları konusunda tatbikat niteliğinde eğitim düzenlendi.

Eğitime; Mut Orman İşletme Müdür ve Müdür Yardımcısı, müdürlük personeli, orman muhafaza memurları ve Mut İtfaiyesi Grup Amirliği personeli katıldı.

İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler