Seçer: "Gençlerimizin geleceğini önemsiyoruz"

Seçer: "Gençlerimizin geleceğini önemsiyoruz"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Erdemli'de Eğitimi ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezinden faydalanan 708 öğrenci olduğunu ve öğrencilerden 675'inin YKS'ye, 33'ünün ise LGS'ye hazırlandığını belirterek, "Eğitimi, gençlerimizi,...

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Erdemli'de Eğitimi ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezinden faydalanan 708 öğrenci olduğunu ve öğrencilerden 675'inin YKS'ye, 33'ünün ise LGS'ye hazırlandığını belirterek, "Eğitimi, gençlerimizi, gençlerimizin geleceğini önemsiyoruz" dedi.

Seçer, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen "Veli Buluşması" etkinliği kapsamında Erdemli Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi'nde eğitim gören öğrenciler ve aileleriyle buluştu. Çocukların daha iyi bir eğitim alabilmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak kent genelinde Eğitimi ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerini hayata geçirdiklerini belirten Seçer, "Mersin Büyükşehir Belediyesi eğitime önem veriyor. 27 kurs merkezimiz, 350 öğretmenimiz ve 7 bin 200 öğrencimiz var. Sadece Mersin merkezde değil, bütün ilçelerimizde kurs merkezimiz var. Özellikle Mersin merkezde gelir düzeyi düşük mahallelerde var" diye konuştu.

"Gençlerimizin geleceğini önemsiyoruz"

Seçer, Erdemli'de Eğitimi ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezinden faydalanan 708 öğrenci olduğunu ve öğrencilerden 675'inin YKS'ye 33'ünün ise LGS'ye hazırlandığını belirtti. Kurs merkezinde görev alan öğretmenlerin bir anne ve baba şefkati ile öğrencilere destek olduğunu söyleyen Seçer, çocuklara bu kurs merkezinde birçok imkan tanıdıklarını da vurguladı. Seçer, "Eğitimi, gençlerimizi, gençlerimizin geleceğini önemsiyoruz. Nihayetinde ülkemizi önemsiyoruz. Bu çocuklar iyi yetişmezse biz bu ülkeyi kimlere teslim edeceğiz. Onlara birçok imkân da sunuyoruz. Onlara soru bankası, deneme sınavları da temin ediyoruz. Çocuklarımızın sınav ücretleri de Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor. Onlara her şey yakışır. Hepsinin iyi eğitim alması, vatana millete yararlı insanlar olması bizleri gururlandırır ve onurlandırır" ifadelerini kullandı.

"Artık Erdemli'de kanalizasyonlar denize akmayacak"

Gençler için Narlıkuyu'da muazzam bir Gençlik Kampı yapacaklarını dile getiren Seçer, Kocahasanlı Mahallesi'nde de bir karavan park yapmayı planladıklarını kaydetti. Tömük ve Arpaçbahşiş mahallelerinin kanalizasyonu ve arıtmasının inşaatının yakın bir süre içinde başlayacağını da söyleyen Seçer, "Çeşmeli Mahallesi'nin de kanalizasyon sorunu var. Arıtması önceki dönemlerde yapılmış. Yanlış yapılmış, arızaları olmuş, yenisini yapıp arıtmaya bağlayacağız. Artık Erdemli'de kanalizasyonlar denize akmayacak. Bu iki sorunu çözdüğümüz zaman Erdemli daha temiz bir Erdemli, Erdemli'nin denizi de daha güzel bir deniz olacak" şeklinde konuştu.

Program sonunda Erdemli Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi öğrencileri Başkan Seçer ile birlikte özçekim yaptı.

Seçer: "Gençlerimizin geleceğini önemsiyoruz"

İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler