Ukrayna’da askerler ve gönüllüler için yardım merkezi kuruldu

Ukrayna’da askerler ve gönüllüler için yardım merkezi kuruldu

Ukrayna'nın Odessa şehrinde Ukraynalı askerler ve gönüllü siviller için oluşturulan acil yardım koordinasyon merkezi merkezinden her gün binlerce kişiye...

Ukrayna'nın Odessa şehrinde Ukraynalı askerler ve gönüllü siviller için oluşturulan acil yardım koordinasyon merkezi merkezinden her gün binlerce kişiye gıda ve insani yardım malzemeleri ulaştırılıyor.

Ukrayna'nın liman şehri Odessa'da askerler ve sivil gönüllüler için acil yardım koordinasyon merkezi kurdu. En az 50 gönüllünün çalıştığı merkezde her gün binlerce kişiye gıda ve insani yardım malzemeleri ulaştırılıyor. Yurt içinden ve yurtdışından gelen yardımların toplandığı merkezden ihtiyaca göre farklı bölgelere yardımlar gönderiliyor. Paketlenmiş günlük öğünler için hazır konserveler, su gibi gıda maddelerinin dışında uyku tulumu, yatak, battaniye, kıyafet, ayakkabı gibi insani ihtiyaçlar da gönderiliyor. Odessa Belediyesi tarafından organize edilen merkezden ulaştırılan yardımlarla asker ve gönüllülerin temel ihtiyaçları karşılanıyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler