Üst düzey devlet yetkilileri muhtemel saldırılara karşı böyle korunuyor

Üst düzey devlet yetkilileri muhtemel saldırılara karşı böyle korunuyor

'Koruma Branş Eğitimi" ile üst kademedeki devlet yetkililerinin can güvenliğinin nasıl sağlanması konusunda uzmanlaşan koruma polisleri, gerçekçi eğimlerle...

'Koruma Branş Eğitimi" ile üst kademedeki devlet yetkililerinin can güvenliğinin nasıl sağlanması konusunda uzmanlaşan koruma polisleri, gerçekçi eğimlerle maharetlerini en üst seviyede tutuyor.

Ankara'nın Elmadağ ilçesinde bulunan Şehit Mustafa Büyükpoyraz Koruma Eğitim Akademisi Polis Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde "Koruma Branş Eğitimi'ne katılan koruma polisleri, üst düzey bürokratların nasıl korunacağı konusunda uzmanlaşıyor. Gerçeği aratmayan eğitim tatbikatlarıyla kondisyonlarını ve becerilerini hep en üst seviyede tutan koruma polisleri, mezun olduktan sonra ise dünyanın dört bir yanında önemli kişilerin can güvenliğini sağlıyor. Süreç hakkında bilgi veren Koruma Eğitim Akademisi Müdürü Koray Keskin, "Koruma branş eğitimimiz başta olmak üzere 70 günlük bir eğitim sürecimiz var. Burada ülkemizdeki bütün emniyet ve jandarmadan gelen arkadaşlarımıza eğitim veriyoruz. Şu ana kadar 8 dönem bitirdik. 298'i jandarma, 3 bin 389 arkadaşımızı mezun ettik. Şu anda da 48 jandarma, 174 polis olmak üzere 222 arkadaşımız eğitimlerine devam etmektedir. Dış ülkelerden de yüksek düzeyde korumalık yapanlar ülkemizde eğitim görmektedir" dedi.

"Arkadaşlarımızı daha da uzmanlaştırmaya çalışıyoruz"

Koruma polislerini daha da uzman hale getirmeyi amaçladıklarını söyleyen Keskin, "Bugün de koruduğumuz önemli bir kişinin bir ilden başka bir ile giderken helikopter kullanacağını düşünerek araçlı, yaya ve helikopter harekat tarzı ile birlikte vardığı yerde de alınmak üzere bir dörtleme yaparak eğitim senaryosu hazırladık. Arkadaşlarımız şu an zaten aktif olarak görev alan kişilerdir. Okullarından ve meslekleriyle alakalı durumlardan ötürü düzenli olarak atış eğitimleri devam ediyor. Biz, onun üzerine burada uluslararası düzeye sahip atış eğitimcilerimizin yanında haftada 500 atıştan az olmamak kaydıyla atış yaptırarak silah kullanma konusunda daha da uzmanlaştırmaya çalışıyoruz arkadaşlarımızı" ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler