Yatağan Kıbrıs İlkokulu’nda tahliye tatbikatı yapıldı

Yatağan Kıbrıs İlkokulu’nda tahliye tatbikatı yapıldı

Muğla'nın Yatağan ilçesi Kıbrıs İlkokulu öğrencileri 1-7 Mart deprem haftası sebebiyle olması muhtemel deprem ve yangın anında hazırlık tatbikatı...

Muğla'nın Yatağan ilçesi Kıbrıs İlkokulu öğrencileri 1-7 Mart deprem haftası sebebiyle olması muhtemel deprem ve yangın anında hazırlık tatbikatı yaptı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Yatağan İtfaiye personellerinin bulunduğu gerçeğini aratmayan tatbikata Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü de katıldı. Yangın alarmı ve siren sesinin çalmasıyla öğretmenlerin ve okul idaresinin düzenli ve tedbirli bir şekilde tahliyesini gerçekleştirdiği öğrenciler kısa bir sürede okulu boşaltıp toplanma alanında sayımları yapıldı. Sayımlar sırasında senaryo gereği okul içerisinde mahsur kalan iki öğrenci itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Daha sonra öğrencilere ile öğretmenlere deprem öncesi, deprem anı ve deprem sonrası neler yapılması gerektiği, tahliye ve toplanma bölgesinin önemi, 112 Acil Çağrı Merkezine verilen ihbarlarda dikkat edilmesi gerekenler ve portatif yangın söndürme cihazı teorik ve uygulamalı olarak anlatıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler