Zabıta ekipleri stokçulara göz açtırmıyor

Zabıta ekipleri stokçulara göz açtırmıyor

Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yağ stokçuluğuna karşı denetim yaptı.

Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yağ stokçuluğuna karşı denetim yaptı.

Rusya ve Ukrayna savaşı sebebiyle yağa zam olacağı söylentileri sonrasında Bilecik'te marketlerde vatandaşların yoğunluk oluşturduğu gözlendi. Oluşan yoğunluğa karşı bazı market ve zincir marketlerin yağ stokladığı yönünde ihbarlar ve şikâyetleri değerlendiren Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerini sıklaştırdı. Ekipler, kent genelinde marketlere giderek sıvı yağ başta olmak üzere temel tüketim ürünlerinde stokçuluğa karşı market ve depolarda denetim gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde ürünlerin etiket fiyatları ile kasa fiyatları incelendi. Rusya ve Ukrayna savaşı sebebiyle yağa zam olacağı söylentileri sebebiyle vatandaşların yoğunluk oluşturduğu gözlenirken, bazı rafların ise boşaltıldığı görüldü.

Denetimlerin düzenli olarak devam edeceğini belirten Zabıta Müdürü Sali Yılmaz, yetkilileri stokçuluğa ve fırsatçılığa göz açtırmayacaklarını, vatandaşların böyle bir duruma tanık olmaları halinde 153 Alo Zabıta Hattı'na ya da Bilecik Belediyesi Güzel Masa Whatsapp Hattı'na ulaşarak konuyu bildirmelerini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler