Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET
-ULUSLARARASI ATLETİZM SALON YARIŞMASI
25 Şubat 2017 tarihinde Belarus'ta yapılacak olan Uluslararası Atletizm Salon Yarışmalarına İlimiz Sporcusu Tuğba TOPTAŞ katılacaktır.
-TÜRKİYE YILDIZ ERKEKLER FERDİ BOKS ŞAMPİYONASI ISPARTA'DA YAPILDI.
Türkiye Boks Federasyonu’nun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Yıldız-Genç ve Büyük Bayanlar Ferdi Boks Şampiyonası 13-18 Şubat 2017 tarihleri arasında Muğla/Fethiye'de yapılmakta olup 15 sporcu ve 2 antrenör katılmıştır.
-ANADOLU YILDIZLAR VOLEYBOL GRUP MÜSABAKALARI ELAZIĞ İLİ'NDE YAPILDI.
ANALİG Voleybol Çeyrek Final Müsabakaları 10-12 Şubat 2017 tarihleri arasında Elazığ İli'nde yapılmış olup İlimizden 12 sporcu 1 antrenör ve 1 idareci katılmıştır.
-OKUL SPORLARI KÜÇÜKLER-YILDIZLAR-GENÇLER HALK OYUNLARI İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Küçükler-Yıldızlar-Gençler (Kız-Erkek) Halk Oyunları İl Birinciliği Müsabakaları 07 Şubat 2017 tarihlerinde İsmail Aytemiz Spor Salonu'nda yapılmış olup Dereceler:
Düzenlemeli Dal Gençler Karma'da:
1.Alpaslan Anadolu Lisesi
2.Faik-Fikriye Torunoğulları Sağlık Meslek Lisesi
3.Gazi Kars Anadolu Lisesi
Düzenlemeli Dal Yıldızlar Karma'da:
1.Ziya Gökalp Ortaokulu
Düzenlemesiz Dal Gençler Karma 'da:
1.Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi
2.Cumhuriyet Anadolu Lisesi
3.Haydar Aliyev End.Meslek Lisesi
Düzenlemesiz Dal Yıldızlar Karma'da :
1.Kocaköy Ortaokulu,Digor şeklindedir.
-OKUL SPORLARI YILDIZLAR KICK BOKS İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Yıldızlar (Kız-Erkek) Kıck-Boks İl Birinciliği Müsabakaları 07 Şubat 2017 tarihlerinde Halitpaşa Spor Salonu'nda yapılmıştır.
-OKUL SPORLARI GENÇLER B GÜREŞ İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Gençler B Güreş İl Birinciliği Müsabakaları 10 Şubat 2017 tarihlerinde Halitpaşa Spor Salonu'nda yapılmıştır.
-OKUL SPORLARI KÜÇÜKLER HENTBOL İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Küçükler (Kız-Erkek) Hentbol İl Birinciliği Müsabakaları 13-14-15-16-17 Şubat 2017 tarihlerinde İsmail Aytemiz Spor Salonu'nda başlamıştır.
-OKUL SPORLARI KÜÇÜKLER VOLEYBOL İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Küçükler (Kız-Erkek) Voleybol İl Birinciliği Müsabakaları 09-10-13-14-15-16-17 Şubat 2017 tarihlerinde Halitpaşa Spor Salonu'nda devam etmektedir.
-OKUL SPORLARI GENÇLER FUTSAL İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Gençler (Kız-Erkek) Futsal İl Birinciliği Müsabakaları 06-07-08-09-10-13-14-15-16-17 Şubat 2017 tarihlerinde Kafkas Ünv. Spor Salonu'nda devam etmektedir.
-OKUL SPORLARI KÜÇÜKLER-YILDIZLAR-GENÇLER KAYAK İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Küçükler-Yıldızlar-Gençler (Kız-Erkek) VKayak İl Birinciliği Müsabakaları 10 Şubat 2017 tarihlerinde Sarıkamış'ta yapılmış olup Dereceler:
Gençler Kız-Erkek :
ÖZKAN ÇELİK | KARS SARIKAMIŞ SPOR LİSESİ | Alp Disiplini/Büyük Slalom | 1 |
YUNUS EMRE LÖK | KARS SARIKAMIŞ SPOR LİSESİ | Alp Disiplini/Büyük Slalom | 2 |
EMRAH PARİM | SARIKAMIŞ ANADOLU LİSESİ | Alp Disiplini/Büyük Slalom | 3 |
MEHMET YILDIZ | SARIKAMIŞ ANADOLU LİSESİ | Alp Disiplini/Büyük Slalom | 4 |
MİRAÇ NİSA CENGİZ | KARS FEN LİSESİ | Alp Disiplini/Büyük Slalom | 1 |
İLAYDA BUĞDAY | ŞEHİT BİNBAŞI BEDİR KARABIYIK ANADOLU LİSESİ | Alp Disiplini/Büyük Slalom | 2 |
ÖZLEM İNİK | KARS SARIKAMIŞ SPOR LİSESİ | Alp Disiplini/Büyük Slalom | 3 |
ONUR GÜLER | ŞEHİT BİNBAŞI BEDRİ KARABIYIK ANADOLU LİSESİ | Snowboard/Alpin | 1 |
MUSA MERTCAN GÜNER | ŞEHİT BİNBAŞI BEDRİ KARABIYIK ANADOLU LİSESİ | Snowboard/Alpin | 2 |
ÖMER FARUK ÖZDEMİR | ŞEHİT BİNBAŞI BEDRİ KARABIYIK ANADOLU LİSESİ | Snowboard/Alpin | 3 |
RAMAZAN MAÇİ | KARS SARIKAMIŞ SPOR LİSESİ | Kuzey Disiplini Klasik Stil | 1 |
KİBAR ÇAYIR | KARS SARIKAMIŞ SPOR LİSESİ | Kuzey Disiplini Klasik Stil | 1 |
MERVE TIMARLI | KARS SARIKAMIŞ SPOR LİSESİ | Kuzey Disiplini Klasik Stil | 2 |
Yıldız Kız-Erkek:
Emir Ali BAKIŞÇI | Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu,Sarıkamış | Alp Disiplini/Büyük Slalom | 1 |
Muhammet Hüseyin ÇETİN | Kazım Karabekir Ortaokulu,Sarıkamış | Alp Disiplini/Büyük Slalom | 2 |
Emre YILDIZ | Gazipaşa Ortaokulu,Sarıkamış | Alp Disiplini/Büyük Slalom | 3 |
Emircan ÖZDAŞ | Gazipaşa Ortaokulu,Sarıkamış | Alp Disiplini/Büyük Slalom | 4 |
Yade Selin EZELHAN | Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu,Sarıkamış | Alp Disiplini/Büyük Slalom | 1 |
Selin Gülce GÜLER | Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu,Sarıkamış | Snowboard/Alpin | 1 |
Muhammet Emin KARABAĞ | Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu,Sarıkamış | Kuzey Disiplini Kayaklı Koşu 3 Km Klasik Stil | 1 |
Mahmut KOCABEY | Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu,Sarıkamış | Kuzey Disiplini Kayaklı Koşu 3 Km Klasik Stil | 2 |
Küçük Kız-Erkek:
MİRAÇ EREN ÜSTÜNDAĞ | GAZİ PAŞA ORTAOKULU,SARIKAMIŞ | Alp Disiplini/Büyük Slalom | 1 |
SAMET BOYDAK | KAZIM KARABEKİR ORTAOKULU,SARIKAMIŞ | Alp Disiplini/Büyük Slalom | 2 |
EREN BERKAY ÜSTA | GAZİPAŞA ORTAOKULU,SARIKAMIŞ | Alp Disiplini/Büyük Slalom | 3 |
NURMUHAMMET ONUR ZENGİN | GAZİPAŞA ORTAOKULU,SARIKAMIŞ | Alp Disiplini/Büyük Slalom | 4 |
DİLRUBA YİĞİT | GAZİPAŞA ORTAOKULU,SARIKAMIŞ | Alp Disiplini/Büyük Slalom | 1 |
-OKUL SPORLARI KROS GRUP MÜSABAKALARI:
2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları Gençler Kros Grup Müsabakaları 18 Şubat 2017 tarihinde Artvin'de yapılacak olup İlimizden Genç Kızlarda Atatürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi,Genç Erkeklerde Gazi Ahmet Muhtar Paşa End.Meslek Lisesi katılacaktır.Gençler B 'de ise Digor Anadolu Lisesi sporcuları ferdi olarak katılacaktır.
2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları Yıldızlar Kros Grup Müsabakaları 18 Şubat 2017 tarihinde Sinop İli'nde yapılacak olup Yıldız Kız ve Erkeklerde Aydın Tanrıverdi Ortaokulu İlimizi temsil edeceklerdir.
-OKUL SPORLARI VOLEYBOL YILDIZ KIZ-ERKEK GRUP MÜSABAKALARI:
2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları Yıldızlar Voleybol Grup Müsabakaları 15-19 Şubat 2017 tarihinde Ardahan İli'nde yapılacak olup Yıldız Kızlarda Kağızman Kazım Karabekir Ortaokulu,Yıldız Erkeklerde Mihralibey Ortaokulu İlimizi temsil edeceklerdir.
-OKUL SPORLARI GENÇLER A KICK BOKS İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Gençler (Kız-Erkek) Kıck-Boks İl Birinciliği Müsabakaları 27-28 Şubat 2017 tarihlerinde İsmail Aytemiz Spor Salonu'nda başlayacaktır.
-OKUL SPORLARI GENÇLER A GÜREŞ İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Gençler A Güreş İl Birinciliği Müsabakaları 22-23 Şubat 2017 tarihlerinde Halitpaşa Spor Salonu'nda başlayacaktır.
-OKUL SPORLARI GENÇLER-YILDIZLAR TAEKWONDO İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Gençler-yıldızlar (Kız-Erkek) Taekwondo İl Birinciliği Müsabakaları 24 Şubat 2017 tarihinde İsmail Aytemiz Spor Salonu'nda başlayacaktır.
- OKUL SPORLARI GENÇLER-YILDIZLAR-KÜÇÜKLER SATRANÇ İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Gençler (Kız-Erkek) Satranç İl Birinciliği Müsabakaları 20-21-22-23 Şubat 2017 tarihinde,Yıldızlar 24-27-28 Şubat 2017,Küçükler 01-02-03 Mart 2017 tarihlerinde İsmail Aytemiz Spor Salonu'nda başlayacaktır.
- OKUL SPORLARI YILDIZLAR FUTBOL İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Yıldızlar (Kız-Erkek) Futbol İl Birinciliği Müsabakaları 20 Şubat -03 Mart 2017 tarihleri arasında Sentetik Saha'da başlayacaktır.
- OKUL SPORLARI GENÇLER-YILDIZLAR HOKEY İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Gençler-yıldızlar (Kız-Erkek) Hokey İl Birinciliği Müsabakaları 24 Şubat-01 Mart 2017 tarihinde Kafkas Ünv.Aba Müslüm Güven Stadyumunda başlayacaktır.
- 13.AVRUPA OLİMPİK KIŞ SPOR FESTİVALİ (EYOF) 07-19 ŞUBAT 2017 TARİHLERİ ARASINDA ERZURUM'DA YAPILMAKTADIR.
Yaklaşık 40 ülke 600 sporcunun katılımı beklenmektedir. Alp Disiplini,Kayaklı Koşu,Snowboard,Biathlon,Buz Hokeyi ve yüksek atlama branşlarında yapılacaktır.
Kayaklı Koşu'da;
-Yusuf Emre FIRAT
-Aykut MAÇİ
Snowboard'da;
-Zeynep Büşra KURTULUŞ
-Emre BOYDAK
İlimizden Milli Takım adına yarışmaktadır.