AK Parti'nin vekil adaylarının gözleri temayül yoklamasında

AK Parti'nin vekil adaylarının gözleri temayül yoklamasında

Kars’ta 14 Mayıs seçimleri öncesi siyasi partilerde hareketlilik devam ediyor. Aday adaylığı müracaatları tamamlandı, AK Parti’de temayül heyecanı da başladı. Yarın yapılacak temayülde yaklaşık 1000 kişi oy kullanacak.

14 Mayıs tarihinde yapılacak genel seçimlerde yarışan milletvekili aday adayları için temayül yoklaması yapılacak. AK Parti’de yarın yapılacak temayül yoklamasında il yönetim kurulu üyeleri, merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları ile mahalle temsilcilerinden oluşan yaklaşık 1000 kişi oy kullanacak.

Ülke genelinde olduğu gibi Kars’ta da temayül yoklaması yapılacak. AK Parti’de temayül yoklamasının yarın (25 Mart Cumartesi günü) 10.00-16.00 saatleri arasında İsmail Aytemiz Spor ve Sergi Sarayında yapılacak.

Temayül yoklamasına yeniden aday adayı olan mevcut Milletvekili Ahmet Arslan ile Tarım Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı ve Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, statü gereği katılmayacak. Genel merkezden görevliler tarafından elektronik ortamda yapılacak olan seçimde sonuçlar Ankara’da açıklanacak. Sonuçlara göre de belirlenecek isimler temayül için genel merkeze mülakata çağrılacak. Son kararı ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verecek.

Önceki ve Sonraki Haberler