Arslan ve Kılıç: “Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yeni hizmet binası için kazmayı vuruyoruz”

Arslan ve Kılıç: “Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yeni hizmet binası için kazmayı vuruyoruz”

Arslan ve Kılıç, 1 Mart 2023’te ihale edilen Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yeni hizmet binasının 24.03.2023’te yaklaşık 74 Milyon TL bedel ile sözleşmenin imzalandığını söyledi.

Kars Milletvekilleri, 65. Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, Kars Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü yeni hizmet binası yapımı için ihalenin yapıldığını ve sözleşme imzalanarak yer teslimi aşamasına gelindiğini bildirdiler.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı nezdinde yaptıkları görüşmeler ve girişimler neticesinde, Kars Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü için yapımına karar verilen yeni bir hizmet binasının 1 Mart 2023’te ihale edildiğini ve 24.03.2023’te ise yaklaşık 74 Milyon TL bedel ile sözleşmenin imzalandığını söyleyen Arslan ve Kılıç, işin 2024 yılı Ekim ayında bitirilmesinin planlandığını açıkladılar.

Arslan ve Kılıç yaptıkları açıklama şöyle: "Kars Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü yeni hizmet binasının genel özellikleriyle ilgili olarak,

“• İlimiz Merkez İlçesi Karacaören Mahallesi 1193 ada 2 parsel sayılı 8.658,66 m2 lik alan üzerinde inşa edilecektir.

• Bodrum+Zemin+3 Normal Kattan oluşacak olup 1.829,29 m2 taban alana, toplam 6.013,77 m2 kapalı alana sahiptir.

• Toplam 2.700 m2 yeşil alanı, 14 kapalı, 13 yarı açık, toplam 82 otopark bulunmakta olup 4 tanesi engelli vatandaşlar için tasarlanmıştır.

• Peyzaj alanında, ilimiz iklim koşullarına dayanıklı süs ağaçları ve çeşitli meyve ağaçları bulunmaktadır.

• Dış cephesi yöremiz geleneksel mimarisi ile modern mimarinin birleşimi olarak tasarlanmıştır.

• Çatısında ve yarı açık otopark üzerinde yapılacak olan Güneş Enerjisi Panelleri ile aylık elektrik enerjisi ihtiyacının %25- 30 luk kısmının yenilenebilir enerjiden karşılanması planlanmaktadır.

• Aynı zamanda çevreci bir bina olarak tasarlanan yeni hizmet binasında, çatı ve bahçe yağmur suları bir depoda toplanacak olup, peyzaj sulamasında ve binanın tuvaletlerinde kullanılacaktır.

• Bodrum kattaki kapalı otoparkta ve yarı açık otoparkta toplam 4 adet elektrikli şarj istasyonu bulunmaktadır.

• Mutfak bölümü yaklaşık 100 personele yemek hazırlanıp sunulabilecek şekilde tasarlanmıştır.

• Peyzaj sulaması otomasyonlu tasarlanmıştır” dediler.

Kars’a olan himayeleri için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve yakın ilgileri ve desteklerinden dolayı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Murat Kurum ve ekibine Kars halkı adına teşekkür eden Arslan ve Kılıç, bu güne kadar olduğu gibi bundan böyle de Kars’a yeni yatırımlar kazandırmak için temaslarına kesintisiz devam edeceklerini ifade ettiler. “Durmak yok, hizmete devam”

arslan-ve-kilic-cevre-ve-sehircilik-il-mudurlugu-yeni-hizmet-binasi-icin-kazmayi-vuruyoruz-1.jpgarslan-ve-kilic-cevre-ve-sehircilik-il-mudurlugu-yeni-hizmet-binasi-icin-kazmayi-vuruyoruz-2.jpgarslan-ve-kilic-cevre-ve-sehircilik-il-mudurlugu-yeni-hizmet-binasi-icin-kazmayi-vuruyoruz-3.jpgarslan-ve-kilic-cevre-ve-sehircilik-il-mudurlugu-yeni-hizmet-binasi-icin-kazmayi-vuruyoruz-4.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler