Cemiyetin onaylanan ilk projesine imzalar atıldı

Cemiyetin onaylanan ilk projesine imzalar atıldı

Gazeteciler Cemiyetinin Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından onaylanan ilk projesinin imza töreni düzenlendi.

1991 yılında kurulan Gazeteciler Cemiyeti, SERKA’nın 2022 Yılı Teknik Destek Programı 2.Dönem çağrı başvurusuna “Kars Medyası İHA’larla Yükseliyor” projesiyle başvuru yaptı. Yapılan başvurunun onaylanmasının ardından bugün imza töreni düzenlendi.

SERKA Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya SERKA Genel Sekreteri Nurullah Karaca, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yargıç Harmankaya, Başkan Yardımcısı Adnan Karahan, Genel Sekreteri Olcay Okan Avşar, Yönetim Kurulu Üyeleri Işık Çapanoğlu, Tacettin Durmuş, A. Erbil Hüryurt, Serkan Erkoç, Cüneyt Çelik, Volkan Karabağ ve Turgut Kaya ile SERKA Sonuç Odaklı Program Yönetim Birimi Başkanı Çağrı Birol Esatoğlu katıldı.

İmzalanan sözleşmenin ardından önümüzdeki yapılacak olan ihalenin ardından yüklenici firma ile imzalanacak sözleşmeye müteakip kentte görev yapan 20 gazeteci drone eğitim alacak. Eğitimler sonucunda gazeteciler İHA-1 ehliyet ve sertifikalarına kavuşacak.

İmza töreni sonrasında açıklama yapan Karaca, “Proje, ilimize ve kentte görev yapan gazetecilere hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Başkan Harmankaya ise cemiyetin ilk projesinin onaylanmasının gururunu yaşadığını ifade ederek, her iki tarafa da hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

cemiyetin-onaylanan-ilk-projesine-imzalar-atildi-(1).jpgcemiyetin-onaylanan-ilk-projesine-imzalar-atildi-(2).jpgcemiyetin-onaylanan-ilk-projesine-imzalar-atildi-(3).jpgcemiyetin-onaylanan-ilk-projesine-imzalar-atildi-(4).jpgcemiyetin-onaylanan-ilk-projesine-imzalar-atildi-(5).jpgcemiyetin-onaylanan-ilk-projesine-imzalar-atildi-(6).jpg

Önceki ve Sonraki Haberler