“Geçmişi Kitaplardan Değil; Yaşayanlardan Öğren”

“Geçmişi Kitaplardan Değil; Yaşayanlardan Öğren”

Program Şehit ve Gazi Yakınları Derneği Başkanı Muhsin Ağçay’ın konuşmasıyla başladı.

Kafkas Üniversitesi Dede Korkut Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Anabilim Dalı öğrencileri Doç. Dr. Yaşar Kop öncülüğünde Şehit ve Gaziler Derneği salonunda “Geçmişi Kitaplardan Değil; Yaşayanlardan Öğren” sloganı ile ilköğretim 8. sınıf ve üniversite son sınıf öğrencilerini bir araya getirdi.

Bilim şenliğine; Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Doç. Dr. Yaşar Kop, Şehit ve Gazi Yakınları Derneği Başkanı Muhsin Ağçay, İstiklal Harbi Şehit Yakınları Derneği Başkanı Yılmaz Kolyiğit, Kıbrıs Gazisi Mevlüt Kara, Güneydoğu Gazisi Murat İzgi, Kasım Kurşunoğlu Ortaokulu öğretmenleri ve 8. sınıf öğrencileri ile Dede Korkut Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği son sınıf öğrencileri katıldı.

Program Şehit ve Gazi Yakınları Derneği Başkanı Muhsin Ağçay’ın konuşmasıyla başladı.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği öğrencilerinden Güldem Perk ve Doç. Dr. Yaşar Kop birer konuşma yaparak, sözü  Kıbrıs Gazisi Mevlüt Kara ile Güneydoğu Gazisi Murat İzgi’ye bıraktı.

Her iki gazi de bire bir yaşadıklarını ilköğretim ve üniversite öğrencilerinden harmanlanan geleceğin teminatı olan gençlere aktarmaya çalıştılar.

Karşılıklı soru cevap bölümünün de olduğu söyleşide, renkli görüntüler orta çıktı.

Kasım Kurşunoğlu Ortaokulu öğretmenleri ve 8. sınıf öğrencileri katıldıkları anlamlı bu organizasyondan duydukları mutluluğu dile getirerek, emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Önceki ve Sonraki Haberler