Kars Belediyesi’nden vatandaşlara borçlarını yapılandırma imkanı

Kars Belediyesi’nden vatandaşlara borçlarını yapılandırma imkanı

Kars Belediye Başkanlığı'na su, emlak, çevre temizliği, ilan reklam vergi borcu olan vatandaşlar, borçlarını yapılandırabilecek.

Belediye borçları olan vatandaşlar, 31 Mayıs 2023 tarihine kadar belediyeye müracaat ederek, birikmiş borçlarını 12-24-36 veya 48 ay taksitlendirme imkanı bulacak.

Konuyla ilgili olarak Kars Belediye Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "12 Mart 2023 tarihli Resmi Gazete" de yayımlanan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair 7440 Sayılı Kanun çerçevesinde; Su, Emlak, Çevre Temizliği ve İlan Reklam Vergisi olmak üzere abonelerimizin Belediyemize olan vadesi geçmiş borçlarını yapılandırıyoruz" denildi.

Açıklamada, "Yapılandırma da son başvuru tarihi 31 Mayıs 2023 olup; vatandaşlarımız borçlarını yüzde 90 indirimle peşin ya da 12-24-36 ve 48 ay taksitlendirme seçeneği ile ödeyebilecektir. Ayrıca 65 yaş üstü, engelli ve kimsesiz abonelerimizin yapılandırma işlemlerini Belediyemize gelmeden 0474 223 21 54 (dahili 3011-3012) numaraya iletmeleri halinde adreslerinde gerçekleştiriyoruz. Detaylı ilgi ve yapılandırma fırsatından yararlanmak üzere vatandaşlarımızı Belediyemize bekliyoruz" ifadelerine yer verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler