Kars Valisi Öksüz ; Subatan, Külveren, Başgedik ve Ayakgedik köyünde vatandaşları dinledi

Kars Valisi Öksüz ; Subatan, Külveren, Başgedik ve Ayakgedik köyünde vatandaşları dinledi

Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, belirli periyotlarda yaptığı köy ziyaretlerine devam ediyor.

Vali Öksüz, köy ziyaretleri kapsamında Merkez Subatan, Külveren, Başgedikler ve Ayakgedikler köylerini ziyaret etti.

Vali Öksüz’ün köylerini ziyaret etmelerinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren köy halkı, Vali Öksüz’ün köylerin her türlü sorunuyla yakından ilgilendiğini ifade ederek kendisine teşekkür ettiler.

2021 yılının kurak geçtiğini ve ürün alamadıklarını ancak devletin destekleri yanında Kars Valiliği tarafından sağlanan desteklerden de memnun olduklarını dile getiren köylüler, 2022 yılında yağışların da uygun olması nedeniyle ürünlerinin çok bereketli olduğunu ifade ettiler.

Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz de yaptığı değerlendirmede; devletin her zaman köylerde yaşayan vatandaşların hizmetinde olduğunu ifade ederek, zaman zaman köyleri ziyaret ederek köylülerle bir araya geldiğini, dile getirilen sorun, talep ve ihtiyaçların incelendiğini ve belli bir plan-program çerçevesinde çözüldüğünü söyledi.

Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, amaçlarının; köylerin başta alt yapı ihtiyaçları olmak üzere, eğitim, sağlık, tarımsal faaliyetlerine yardımcı olmak, diğer hizmetlere de destek vermek ve köyleri daha yaşanabilir, daha kalkınmış, daha gelişmiş hale getirmek olduğunu ve ilgili tüm kurumların çalışmalarını gayretle sürdürdüğünü ifade etti.

Ziyaret ettiği köylerde köy sakinlerine tek tek söz vererek, dinleyen Vali Öksüz, dile getirilen eğitim, tarım-hayvancılık, yol, su, sulama kanalı, hayvan içme suları, yayla, mera sorunları gibi konuların incelenmesi ve çözülmesi için ilgili kurumlara talimat verdi.

Vali Öksüz’ün köy ziyaretlerine, İl Jandarma Komutanı Albay Hıdır Ayçiçek, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Uğur Özerden, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay, Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Altıntaş ile ilgili birim yetkilileri, Valiliğin ilgili Şube Müdürleri eşlik etti.

Vali Öksüz’ün köy ziyaretlerinin bundan sonra da devam edeceği öğrenildi.

kars-valisi-oksuz-;-subatan,-kulveren,-basgedik-ve-ayakgedik-koyunde-vatandaslari-dinledi-(1).jpgkars-valisi-oksuz-;-subatan,-kulveren,-basgedik-ve-ayakgedik-koyunde-vatandaslari-dinledi-(2).jpgkars-valisi-oksuz-;-subatan,-kulveren,-basgedik-ve-ayakgedik-koyunde-vatandaslari-dinledi-(3).jpgkars-valisi-oksuz-;-subatan,-kulveren,-basgedik-ve-ayakgedik-koyunde-vatandaslari-dinledi-(4).jpgkars-valisi-oksuz-;-subatan,-kulveren,-basgedik-ve-ayakgedik-koyunde-vatandaslari-dinledi-(5).jpgkars-valisi-oksuz-;-subatan,-kulveren,-basgedik-ve-ayakgedik-koyunde-vatandaslari-dinledi-(6).jpgkars-valisi-oksuz-;-subatan,-kulveren,-basgedik-ve-ayakgedik-koyunde-vatandaslari-dinledi-(7).jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
3 Yorum