“Karslı Gençler E-Spor İle Buluşuyor”

“Karslı Gençler E-Spor İle Buluşuyor”

SERKA, E-Spor’a destek kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile sözleşme imzaladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü Koordinasyonunda Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinde faaliyet göstermekte olan Serhat Kalkınma Ajansı ile Kars Gençlik ve Spor İl müdürlüğü arasında “Karslı Gençler E-Spor İle Buluşuyor” sözleşmesi imzalandı.

2022 yılı Güdümlü Proje Desteği kapsamında başarılı bulunan Kars Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün başvuru sahibi olduğu “Karslı Gençler E-Spor İle Buluşuyor” projesi ile Kars Gençlik Merkezinde e-spor faaliyetleri gerçekleştirilmesi için altyapı oluşturulacaktır.

Serhat Kalkınma Ajansı ve Kars Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından imzalanan proje kapsamında oluşturulacak altyapı ile e-sporun kapsamı ve dijital oyunlar hakkında gençlerin bilgilendirilmesi, bilgisayar donanımlarının tamamlanarak Kars Gençlik Merkezinde bir e-spor salonunun oluşturulması ve bu sayede profesyonel sporcuların yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

serka,-e-spor’a-destek-kapsaminda-genclik-ve-spor-il-mudurlugu-ile-sozlesme-imzaladi-(3).jpgserka,-e-spor’a-destek-kapsaminda-genclik-ve-spor-il-mudurlugu-ile-sozlesme-imzaladi-(1).jpgserka,-e-spor’a-destek-kapsaminda-genclik-ve-spor-il-mudurlugu-ile-sozlesme-imzaladi-(2).jpgserka,-e-spor’a-destek-kapsaminda-genclik-ve-spor-il-mudurlugu-ile-sozlesme-imzaladi-(4).jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
4 Yorum