Karslı sürücüler dikkat! Yayaya yol vermemenin cezası 888 TL

Karslı sürücüler dikkat! Yayaya yol vermemenin cezası 888 TL

Kars’ta trafikte yaya önceliğine dikkat çekildi. Sürücülere broşür dağıtılarak bilgilendirme yapıldı. Yayaya yol vermemenin cezası ise 888 TL

Volkan KARABAĞ

Kars’ta protokol üyeleri ile öğrenciler ellerinde bulunan bayraklarıyla İnönü Caddesi Atatürk İlkokulu önünde bulunan yaya geçidinde bir araya geldi. “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte, trafikte önceliğin yayalar olduğuna vurgu yapıldı. KArs Valisi ve Belediye Başkan Vekili Öksüz ve beraberindekiler, ellerinde bayraklarla 'Öncelik yayanın’ sloganları atarak yaya geçidinden geçti. Vali Öksüz, daha sonra yaya geçidini öğrencilerle birlikte kırmızıya boyadı. Trafik ve jandarma ekiplerinin durdurduğu araçların sürücülerine broşür verilerek bilgilendirme yapıldı.

Okul geçitlerinde, kavşak giriş ve çıkışlarında, yaya geçitlerinde sürücülerin yayalara ilk öncelik hakkını vermek zorunda olduğunu söyleyen Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, “Bugün yaya öncelikli trafik uygulamalarını ve bilinirliği artırmak, gerek sürücülere gerek trafikte bulunan herkese bu konuda bilinçlendirme faaliyeti yapmak için bir araya geldik. Şunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Trafik düzeni, trafik güvenliği ülkemiz için, toplumumuz için yaşamsal önemli. Her yıl maalesef ciddi sayıda can kayıpları, mal kaybına neden oluyor trafik kazaları. Dolayısıyla bizim de trafik kazalarının önlenmesinde mutlaka bir farkındalık oluşturmamız lazım. 2018 yılı karayolları trafik kanununda bir değişiklik yapıldı. Yaya öncelikli trafik uygulaması sistemimize getirildi. Buna göre okul geçitlerinde, kavşak giriş ve çıkışlarında, yaya geçitlerinde sürücüler yayalara ilk öncelik hakkını vermek zorundadır.” dedi.

karsli-suruculer-dikkat!-yayaya-yol-vermemenin-cezasi-888-tl-(1).jpgkarsli-suruculer-dikkat!-yayaya-yol-vermemenin-cezasi-888-tl-(2).jpgkarsli-suruculer-dikkat!-yayaya-yol-vermemenin-cezasi-888-tl-(3).jpgkarsli-suruculer-dikkat!-yayaya-yol-vermemenin-cezasi-888-tl-(4).jpgkarsli-suruculer-dikkat!-yayaya-yol-vermemenin-cezasi-888-tl-(5).jpgkarsli-suruculer-dikkat!-yayaya-yol-vermemenin-cezasi-888-tl-(6).jpgkarsli-suruculer-dikkat!-yayaya-yol-vermemenin-cezasi-888-tl-(7).jpgkarsli-suruculer-dikkat!-yayaya-yol-vermemenin-cezasi-888-tl-(8).jpgkarsli-suruculer-dikkat!-yayaya-yol-vermemenin-cezasi-888-tl-(9).jpgkarsli-suruculer-dikkat!-yayaya-yol-vermemenin-cezasi-888-tl-(10).jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
8 Yorum