Kars'ta 2000 bin konut altyapı için çözüm bekliyor

Kars'ta 2000 bin konut altyapı için çözüm bekliyor

Kars Müteahhitler Derneği Başkanı Yahya Bulak yapmış olduğu açıklamada, Kars Belediyesinin kendilerini mağdur ettiğini dile getirdi.

Yenişehir mahallesinde yapımı yeni tamamlanan binalarına taşınmak isteyen ev sahipleri altyapısı bulunmayan bölgede çamura saplanmaktan kaçınamıyor. Evlerini taşımak isteyen vatandaşlar nakliye araçlarının çamura batması nedeniyle evlerine taşınamıyor. Bölgenin imara açıldığını ancak altyapının oluşturulmadığını dile getiren bölge sakinleri Kars Belediyesi’ne seslenerek içerisinde bulundukları soruna çözüm üretmelerini istediler.

Kars Müteahhitler Derneği Başkanı Yahya Bulak yapmış olduğu açıklamada, Kars Belediyesi ile inşaat yapımı öncesi yapılan görüşmelerde ruhsat ücretlerin peşin olarak ödediklerini ve binaların tamamlanma süreçlerinde altyapının tamamlanacağı sözünü aldıklarını ancak altyapı probleminin devam etmesi nedeniyle hem ev sahiplerinin hem de kendilerinin mağdur edildiğini dile getirdi.
Kars’ta yaklaşın 2000 konutun yapıldığını ve bu konutların yaklaşık 6 Milyar lira olduğunu ifade eden Başkan Bulak, 5 Milyar liralık ekonomik girdi sağlandığını, altyapı ve imar hizmeti almaları halinde bu rakamın katbe kat artacağını söyledi.
Konut yapımı gerçekleştiren firma yetkilisi ise, bugün yaklaşık 150 konut inşaatı yapmaktayız, ancak altyapımız yok, yol tamamen çamur, vatandaşlar ev sahipleri evlerine taşınmak için geldiler ancak çamura saplandılar iş makinası marifeti ile batan açları çamurdan kurtardık. Buradan yetkili ve ilgili kurumlarımızdan hizmet bekliyoruz dedi.

Kaynak:Mesut Adıgüzel

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
54 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler