Kars'ta açık hava tiyatrosu sergilenecek

Kars'ta açık hava tiyatrosu sergilenecek

"Midas'ın Kulakları" adlı açık hava tiyatrosu yarın Karslılarla buluşacak.

Bedesten bölgesinde 25 Haziran 2024 (yarın) tarihinde saat 20.00'de "Midas'ın Kulakları" adlı açık hava tiyatrosu Karslılarla buluşacak. Tiyatroya tüm Kars halkı davet edildi.

Oyun, M.Ö. Frigya’da (bugünkü Ankara Polatlı civarları) kurulan Frig Krallığı’nın en meşhur Kralı Midas’ın, Tanrı Apollon ve Pan arasındaki “en iyi müzik icra etme” yarışmasında karar verici olarak tanrılar tarafından seçilmesiyle başlar. Midas (halkın beğenisine de boyun eğerek) yarışmada Pan’ı kazandırır. Duruma öfkelenen Apollon, Midas’a, kesse bile yeniden aynı yerden bitiverecek bir çift eşek kulağı armağan eder. Kimsenin kulaklarını görmesini istemeyen Midas; sinirli, şüpheci ve zalim bir kral olur ve sırrını bir süre sonra sadece saray berberiyle paylaşır. Ancak hiçbir sır sonsuza kadar saklı kalmaz. Derin sulardan yükselip, sazlıklardan fısıltı olarak ülkeye yayılır.

a096dbd1-61dc-460e-be30-223b57b4cbd8.jpg

Kaynak:Neriman Yalçın

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
3 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler