Kars’ta miting gibi adaylık başvurusu

Kars’ta miting gibi adaylık başvurusu

İnşaat Yüksek Mühendisi Mahir Aydemir, 28. Dönem milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu miting havasında yaptı.

20 yıldır CHP’nin her kademesinde görev alan Karslı hemşerimiz Yüksek Mühendis Mahir Aydemir, CHP il binasında milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

Miting havasında gerçekleşen açıklamada 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yıl dönümü dolayısıyla tüm şehitlerimizin anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu 14 Mayıs tarihinde 13. Cumhurbaşkanı seçmek için ellerinden gelenleri yapacaklarını söyleyen CHP Kars Milletvekili aday adayı Yüksek Mühendis Mahir Aydemir, “Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizde meydana gelen deprem ve 3 ilde meydana gelen selde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara başsağlığı diliyorum. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi nedeniyle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetimizin kurucusu şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Buradan emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine şunu ifade etmek istiyorum; biz buradayız.” dedi.

20 yıllık süreç içerisinde CHP’nin her kademesinde yer aldığını ve almaya da devam edeceğini söyleyen Aydemir, “Partiler aynı zamanda toplumsal anlamda insanlara destek vermemizde bize araç olmuştur. Bu süreç içerisinde benimle birlikte yol kat etmiş, bizimle partimizin mücadelesini yüceltmiş, siyasal ve toplumsal değerlerimize mana katmış aday adayı arkadaşlarım var. Bugün her alanda siyasal deneyimlerimizi her koşulda savunan partimize emek veren tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum.” ifadesini kullandı.

yuksek-muhendis-mahir-aydemir-chp-kars-aday-adayi-5.jpgyuksek-muhendis-mahir-aydemir-chp-kars-aday-adayi-6.jpgyuksek-muhendis-mahir-aydemir-chp-kars-aday-adayi-1.jpgyuksek-muhendis-mahir-aydemir-chp-kars-aday-adayi-2.jpgyuksek-muhendis-mahir-aydemir-chp-kars-aday-adayi-3.jpgyuksek-muhendis-mahir-aydemir-chp-kars-aday-adayi-4.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler