Kars’ta, üretilen oyuncaklar deprem bölgesine gönderildi

Kars’ta, üretilen oyuncaklar deprem bölgesine gönderildi

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi Alanı öğrencileri depremzede çocuklar için ürettikleri oyuncakları Kızılay Kars Şube Başkanlığına teslim ettiler.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan, 11 ilde hissedilen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin ve yaşanan sel baskınlarının yaralarını sarmak için Kars’ta, kamu kurum ve kuruluşları, vatandaşlar ile Sivil Toplum Kuruluşları tüm imkânlarını seferber ediyor.

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi Alanı öğrencileri de depremzede çocuklar için ürettikleri çocuk oyuncaklarını Kızılay Kars Şube Başkanlığına teslim ettiler.

Kızılay Kars Şubesi yetkilileri tarafından teslim alınan oyuncaklar deprem bölgesindeki çocuklara gönderilecek.

Toplanan gıda ve yaşam malzemeleri AFAD koordinesinde deprem bölgesine gönderiliyor. Bölge halkının ihtiyacı doğrultusunda dayanışma-paylaşma ruhuyla yardımların devam edeceği bildirildi.

Kars’a deprem bölgelerinden gelen vatandaşlar yurtlar ve yakınlarının yanına yerleştirildi.

Ayrıca, Kars’tan deprem bölgesine personel gönderilmeye de devam ediliyor.

Öte yandan, depremzede vatandaşlar misafir edildikleri ikametlerde görevli ekipler tarafından sürekli ziyaret edilerek istek ve ihtiyaçları temin ediliyor. Yaralar birlikte sarılıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler