Koçköy Göleti çalışmaları tamamlanmak üzere!

Koçköy Göleti çalışmaları tamamlanmak üzere!

Arpaçay ve Koçköy köyü tarım ve hayvancılığına hayat verecek.

Volkan KARABAĞ

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

Kars ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Arpaçay ve Koçköy köyü tarım ve hayvancılığına hayat verecek.

Kars Arpaçay ilçesine bağlı Koçköy Göleti ile 16.370 dekarlık tarım arazisinin modern borulu sistemle sulanmasını sağlayacak olan; “Kars Arpaçay Koçköy Göleti ” inşaatında çalışmaların hızla devam ettiğini açıklayan DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca, “Projenin tamamlanmasıyla birlikte Kars İlinde bulunan 16 bin 370 dekarlık tarım arazisinde modern borulu sistem ile sulama yapılacak olup, bölgede yapılacak sulu tarım ile dekar başına 970 TL gelir artışı, ülke ekonomisine yıllık 15 Milyar 879 Milyon TL katkı sağlanması hedeflenmektedir.” dedi.

kockoy-goleti-calismalari-tamamlanmak-uzere!-(1).jpgkockoy-goleti-calismalari-tamamlanmak-uzere!-(2).jpgkockoy-goleti-calismalari-tamamlanmak-uzere!-(3).jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler