Milli Eğitim Bakanı Özer, Kars’ta!

Milli Eğitim Bakanı Özer, Kars’ta!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bir dizi program için hava yoluyla Kars’a geldi.

Volkan KARABAĞ

Harakani Havalimanına gelen Bakan Özer’i, Vali Türker Öksüz, Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Prof. Dr. Yunus Kılıç, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın ve protokol üyeleri karşıladı.

Kars Valiliğini ziyaret eden Bakan Özer Valilik Şeref defterini imzaladıktan sonra yaptığı açıklamada, 81 ilimizde sürekli sahada olup eğitimin mevcut durumunun resmini çekmek ve mevcut durumu iyileştirmek için neler yapılabileceğini değerlendirmek için çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyledi.

Dün Adıyaman’da bugün Kars’ta olduklarını ifade eden Bakan Özer, “Aslında Kars’a çok daha önce gelecektik ama program 1-2 defa iptal oldu. Bugün Kars’ın mevcut durumunu, eğitimde gelmiş olduğu noktayı hep birlikte İl Değerlendirme Toplantısında değerlendireceğiz. Kars’ımızın eğitim durumunu arttırmak için neler yapabiliriz ya da hangi yatırımları yapabiliriz? Bunları da çok kapsamlı bir şekilde derinlemesine bu toplantıda değerlendirme imkanımız olacak.” dedi.

Bakan Özer’den Kars’a müjde

İnşallah değerlendirme toplantısından sonra müjdeleri sizlerin aracılığıyla Kars’ımıza, vatandaşlarımıza duyuracağız. Ben bu Kars’ımızdaki eğitimin koordinasyonu başarılı bir şekilde yürüten Sayın Valimize, Sayın Bakanımız ve Sayın Milletvekilimize çok teşekkür ediyoruz. Ülkemiz büyümeye devam ediyor, tüm alanlarda büyüdü. Eğitimde, ulaşımda, altyapıda, sağlıkta, tüm alanlarda gerçekten çok güçlü. Bölgesinde iddia sahibi, dünyada iddia sahibi bir ülke olarak her geçen gün kapasitesini artırıyor. Kapasite artırmada en büyük katkıyı sağlayacak olan da eğitimdir. Biz de Milli Eğitim Bakanlığı olarak ülkemizin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılayıp, sadece ihtiyaçlarını karşılama değil, gelecekle ilgili yapmak istediğimiz şeylerin de yatırımını bugünden yaparak çok daha iyi noktalara geleceğiz.” ifadesini kullandı.

Bakan Özer, daha sonra Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Toplantı basına kapalı olarak devam ediyor.

milli-egitim-bakani-ozer,-kars’ta!-(3).jpgmilli-egitim-bakani-ozer,-kars’ta!-(1).jpgmilli-egitim-bakani-ozer,-kars’ta!-(2).jpgmilli-egitim-bakani-ozer,-kars’ta!-(4).jpg

Önceki ve Sonraki Haberler