“Rıfkı”yı sopayla döverek öldüren şahıs yakalandı

“Rıfkı”yı sopayla döverek öldüren şahıs yakalandı

Kars’ın Arpaçay ilçesine bağlı Melik köyünde “Rıfkı” isimli köpeği sopayla döverek öldüren şahıs yakalandı.

A.Y. ve N.Y. isimli şahıslara ait “Rıfkı” isimli sahipli köpeği, G.D. isimli şahıs tarafından sopa ile dövülerek öldürüldüğü olayı sosyal medyaya taşındı. Olayın sosyal medyada tepkilere yol açmasının ardından Vali Türker Öksüz, olayın incelenmesi talimatını verdi.

İl Jandarma Komutanlığına bağlı Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) timlerince olayın gerçekleştiği alanda yaptığı çalışmada “Rıfkı” isimli köpeği sopayla döverek öldüren G.D.’yi yakaladı.

Olayla ilgili olarak G.D.’ye 2 bin 43 lira idari para cezası kesilirken, adli tahkikat başlatıldı.

Konuyla ilgili olarak Kars Valiliğinden yapılan yazılı açıklama şöyle;

17 Ocak 2022 Pazartesi günü saat 13.43 sıralarında Twitter üzerinden “VAHŞET! KARS/ARPAÇAY SAHİPLİ KÖPEĞİ VURARAK ÖLDÜRDÜ!” olayı ile ilgili olarak Valiliğimize yapılan ihbar üzerine konunun incelenmesi ve gerekli adli ve idari işlemlerin yapılması için Vali ve Belediye Başkan Vekili Sayın Türker Öksüz tarafından ilgili birimlerimize talimat verilmiştir. İl Jandarma Komutanlığımız tarafından yapılan araştırma neticesinde; Kars Arpaçay Melik Köyü’nde (A.Y.) ve (N.Y.) isimli şahısların, 15 Ocak 2022 Cumartesi günü saat 12.00 sıralarında müracaatta bulunarak kendilerine ait köpeği (G.D.) isimli şahsın sopa ile vurarak öldürdüğünü ve kendilerini de tehdit ettiğini beyan ederek şikâyetçi oldukları anlaşılmıştır.

Şüpheli şahıs yakalanarak kendisine idari para cezası uygulanmış, olayla ilgili olarak adli tahkikata da başlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler