Sarıkamış Şehitlerini anma etkinliklerinin programı belli oldu

Sarıkamış Şehitlerini anma etkinliklerinin programı belli oldu

Sarıkamış şehitleri 108. Yıldönümünde anılacak

6 Ocak 2023 Cuma günü başlayacak olan programın ilk gününde saat 14.30’da şehit ve gazi aileleri onuruna yemek verilecek. Aynı gün, saat 18.00’de Kazım Karabekir Camii’nde Mevlid-i Şerif okutulacak. Mevlid-i Şerif programının ardından Tiyatro gösterisi ve 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı’nda toplanacak katılımcılar meşaleli yürüyüş gerçekleştirecek. Saat 19.30’da başlayacak meşaleli yürüyüş, Yukarı Sarıkamış Şehitliği’nde sona erecek.
Programın ikinci günü olan 7 Ocak 2023 Cumartesi günü etkinlikler Sarıkamış Kayak Merkezi’ndeki Canlı Heykeller Sergisi açılışı ile devam edecek. Aynı gün saat 18.00’de yine Sarıkamış Kayak Merkezi’nde meşaleli kayak gösterisi yapılacak. Akşam saat 11.30’da ise Sarıkamış Belgeseli Gala gösterisi yapılacak.
“Biz hep aynı izdeyiz”
Sarıkamış Harekatı etkinliklerinin son günü olan 8 Ocak 2023 Pazar günü Anma Yürüyüşü gerçekleştirilecek. Sarıkamış Zirve alanında toplanacak katılımcılar, saat 08.30’da yürüyüşe geçecek ve yürüyüş Ay Yıldız Tören Alanı’nda son bulacak. Buradaki saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile çelenk konulmasının ardından protokol konuşmaları gerçekleştirilecek.
Sarıkamış Şehitleri Anma Programı, saat 11:30’da Solotürk ve Çelik Kanatlar gösterisi ile son bulacak.flnacj3xeaewnjj.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler