Sporcuların elde ettikleri başarı Kars’ta sevinçle karşılandı

Sporcuların elde ettikleri başarı Kars’ta sevinçle karşılandı

Bursa'da düzenlenen Olimpik Deneme ve Milli Takım Atletizm Seçme Yarışmaları tamamlandı. Müsabakalarda Karslı atletler Türkiye şampiyonluğu ve Türkiye ikinciliği kazandılar.

Bursa, Osmangazi Atletizm Salonu'ndaki organizasyona yaklaşık 600 atlet katıldı.

Atletler 60 metre, 200 metre, 400 metre, 800 metre, 1500 metre, 3000 metre, 60 metre engelli, yüksek atlama, sırıkla atlama, uzun atlama ve üç adım atlama ile gülle atma kategorilerinde mücadele etti.

Yapılan Büyükler Türkiye Salon Deneme ve Milli Takım Seçmesinde Kars Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Antrenörü Bahattin İnce’nin koordinasyonunda şampiyonaya katılarak Kars’ı temsil eden atlet Tuğba Toptaş Büyük Bayanlarda 800 metreyi 2 dakika 6 saniye 60 salise ile ve 1500 metreyi 4 dakika 22 saniye 97 salise koşarak Türkiye Şampiyonu oldu. Karslı atlet Utku Göler ise Büyük Erkeklerde 3000 metreyi 8 dakika 16 saniye 65 salise koşarak Türkiye ikincisi oldu.

Sporcuların elde ettikleri başarı Kars’ta sevinçle karşılandı.

Karslı atletler, 11 Şubat 2023 tarihinde İstanbul'da yapılacak olan Büyükler Balkan Salon Şampiyonasında ülkemizi temsil edecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Önceki ve Sonraki Haberler