"Vali Öksüz"ün adı ile dolandırıcılık yapanlara karşı uyarı

"Vali Öksüz"ün adı ile dolandırıcılık yapanlara karşı uyarı

Kars Valiliği, son günlerde Vali ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz'ün adını kullanarak dolandırıcılık yapmaya çalışan art niyetli kişilere karşı vatandaşları uyardı.

Kars Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "Son günlerde bazı dolandırıcıların, Vali ve Belediye Başkan Vekili Sayın Türker Öksüz’ün ismini kullanarak, ihtiyaç sahiplerine solunum cihazı, tekerlekli sandalye vs alınması için yardım kampanyası adı altında iş adamı ve vatandaşlarımızdan para talep ettikleri yönünde duyumlar alınmıştır.

Dolandırıcılık olaylarının önüne geçilebilmesi, şüpheli şahısların yakalanmaları ve vatandaşlarımızın mağdur olmalarının engellenmesi amacıyla kolluk görevlilerimizce gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılık olaylarıyla karşılaşmaları veya bu yönde herhangi bir duyum almaları halinde hemen 112 Acil Çağrı Merkezi hattını aramaları, bu şahıslara itibar etmemeleri ve kesinlikle herhangi bir ödemede bulunmamaları büyük önem taşımaktadır." denildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler